28 травня 2019, 16:52

Бути просто хорошим юристом вже недостатньо

Опубліковано в №21-22 (675-676)

Віра Проценко
Віра Проценко CEO GOLOVABOUTIQUE, кар'єрна консультантка

Пам'ятаєте часи, коли кандидати приносили надруковані резюме у відділ кадрів, заповнювали величезні анкети та писали автобіографії? Ні? Особисто я саме так шукала роботу: без інтернету, мобільного зв'язку, з чіткими правилами ринку праці та процедурами, які наразі не просто не актуальні, але й смішні. В ті часи роботодавці наймали працівників, насамперед, за такими критеріями як вища освіта та обов'язковий досвід на аналогічній посаді. Тобто якщо ти хотів бути фінансистом, то мав закінчити відповідний ВНЗ, бажано з червоним дипломом. Відповідно, для перекладача — освіта лінгвіста. Далі можна самостійно продовжити логічний ряд. Отже, коли дерева були високими, а кадрові служби консервативними та суворими, ми навіть гадки не мали про soft skills, можливість працювати не за освітою та обіймати високу посаду без досвіду роботи, маючи лише потенціал та бажання.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Сьогодні все настільки змінилося і продовжує змінюватися, що бути просто хорошим юристом вже недостатньо. Не пам'ятаю, коли я востаннє просила кандидата показати свій диплом та додаток з оцінками. Сьогодні вимоги роботодавців все менше стосуються досвіду та освіти. Все більше ми говоримо про персональні характеристики, потенціал, цінності, мотивацію тощо.

Щодня я проводжу співбесіди, спілкуюся з клієнтами, обговорюючи відкриті вакансії, побажання щодо кандидатів. Все частіше замовник робить акцент на певні навички потенційних працівників. Тож я виділила Топ‑7 навичок для тих, хто прагне досягти вершин в юриспруденції та й загалом в інших сферах.

1 Готовність постійно навчатися і розвиватися

У світі, в якому єдиною ознакою стабільності середовища є його постійна змінюваність, ми просто не маємо права не змінюватися разом з ним, щоб не пасти задніх та одного дня взагалі перестати бути затребуваним. Не секрет, що сьогодні більшість університетів не можуть забезпечити належну освіту (таку, яка дійсно дає практичні, а головне — актуальні знання). Все частіше ми цікавимося альтернативним навчанням, стажуванням у компаніях, онлайн та офлайн-курсах.

2 Комунікабельність та партнерство

Пам'ятаєте, що 1+1 = 3, коли ми говоримо про синергію та вміння домовлятися? Це раніше ми боялися розповісти про свої секрети успіху, поділитися факапами та об'єднатися з конкурентом, щоб досягти ще кращих результатів. Однак наразі той, хто розуміє це правило, в кожній людині бачить можливості та «обростає» контактами задовго до того, коли вони стануть у нагоді.

3 Наставник, ментор, коуч

Іноді я ще зустрічаю менеджерів, які бояться конкурентів в обличчі своєї команди. Як результат, вони не делегують, не навчають, іншими словами поводяться як «собака на сіні». Звісно, від такої поведінки всі програють. Підлеглі не розвиваються і гублять мотивацію працювати на 100% або просто йдуть. Керівник втрачає цінні кадри, що може призвести до зниження якості продукту. Компанія недоотримує прибуток та класні ідеї. Люди приходять у компанію, а найчастіше йдуть від керівника. Не нехтуйте цією статистикою, щодня розвивайте в собі лідера.

4 Емоційний інтелект

Дуже часто наші емоції нас знищують. Розпізнавати, розуміти, керувати своїми емоціями та емоціями своєї команди — це мистецтво, якому можна вчитися роками. Однак результат того вартий. Відсутність конфліктів у колективі, підвищення ефективності команди, лояльність до компанії, довіра та самовіддача — неповний список того, що ви зможете отримати.

5 Проактивний підхід

Кожен другий роботодавець шукає людей, які не готові пливти за течією та бути людиною обставин. Всі вони хочуть кандидатів, які створюють обставини під себе, які не чекають ідеального дня, а щодня ставлять собі виклики та справляються з усіма завданнями.

6 Креативність

Це раніше всі юристи готували шаблоні документи, робили багато посилань на закони та мало чим відрізнялися один від одного. Сьогодні вони розуміють, що замовник очікує нестандартних підходів до вирішення завдань, спілкування мовою бізнесу та вирішення нових для ринку і складних кейсів.

7 Стратегічне мислення

Чим вище ми піднімаємося кар'єрними сходинками, тим більше нам потрібно розуміти картину повністю. Вже недостатньо знати назву «річки», потрібно розуміти, в яке «море вона впадає». Хороша вправа для роботи з цією навичкою — питання «Для чого?». Коли розпочинаєте будь-яку справу, запитайте себе хоча б 5 разів, для чого ви це робите?

Хороша новина в тому, що навколо нас існує безліч можливостей, кожен може знайти роботу на свій смак та амбіції. Головне — «стрибнути у правильний потяг» і бігти на повну силу, адже просто їхати в ньому вже точно недостатньо. Якщо ви прагнете досягти більшого, то не чекайте ідеального моменту, а створюйте його щодня!

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати