Відповідно до підрахунків, за декілька років міленіали складатимуть найбільшу частку робочої сили в усьому світі. В багатьох індустріях точаться дискусії про те, чи можливо та як догодити працівникам-міленіалам. Також ці питання є не менш актуальними для юридичного бізнесу.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
В EXPATPRO ми активно наймаємо нових спеціалістів і постійно оптимізуємо рекрутингові та онбордингові процеси. Кажуть, що міленіалів важко утримати надовго, однак ми не згодні. Потрібно розуміти та відчувати, чого вони хочуть, а також бути уважними до їхніх бажань. Як сервісному бізнесу нам важливі моменти контакту з клієнтом. Якщо клієнт відчує, що консультант безініціативний та емоційно вигорілий, ми ризикуємо втратити як прибуток, так і репутацію. Водночас енергія та зацікавленість співробітників є додатковим чинником задоволення клієнта і складовою якісного сервісу. Саме тому ми приділяємо багато уваги мотивації співробітників (зокрема, молодих юристів, які складають більшість нашого колективу).
Мотивацію умовно можна поділити на матеріальну та нематеріальну. До того ж нематеріальна, за світовими дослідженнями, важливіша для молодого покоління робітників. Більшість з них готові отримувати нижчу заробітну платню, якщо робота відповідатиме їхнім цінностям. Серед таких цінностей, наприклад, свобода та гнучкість. Тож якщо наш співробітник хоче попрацювати поза офісом, ми ставимося до цього з розумінням.
При цьому, згідно з розповсюдженою думкою та нашими особистими спостереженнями, міленіали орієнтовані на результат. Якщо він передбачає епізодичну роботу в позаробочий час, то молоді співробітники закриватимуть свої завдання, коли це необхідно. Ця професійна риса вкрай важлива та актуальна для роботи в юридичному бізнесі, особливо враховуючи специфіку діяльності EXPATPRO. Клієнти-іноземці часто потребують підтримки та консультацій 24/7 у різноманітних питаннях, тому вечірні дзвінки та листування у вихідні для нас є звичним явищем.
Зрозуміло, що втримати кордони особистого простору в таких умовах не так вже й легко. Усвідомлюючи це, ми пропонуємо максимально гнучкий графік, який для нас є найбільш ефективним. Ми знаємо, що для багатьох кандидатів адекватний work-life balance є одним із пріоритетних показників у процесі вибору місця роботи. Однак юридичний бізнес та work-life balance — зазвичай речі несумісні. Тож ми докладаємо багато зусиль, щоб підтримувати здоров'я та зацікавленість співробітників. Робота — це значна частина життя кожного, тому ми прагнемо, щоб наші спеціалісти отримували від неї задоволення.
Також поширеною є думка, що міленіали добре пристосовані до командної роботи, активної взаємодії з колегами. Їм подобається відчувати себе частиною робочої групи, зорієнтованої на вирішення певного завдання. Частиною чогось, що умовно робить цей світ кращим. Щоб зберігати такий настрій, раз на місяць ми проводимо тімбілдінг у форматі прокачки особистих або професійних навичок (наприклад, відвідуємо лекції або майстер-класи цікавих спікерів). Заради різноманіття та зміцнення командного духу ми можемо разом піти в кіно або на пляж, коли це дозволяє завантаження.
Незважаючи на складну структуру кар'єрного шляху в юридичному бізнесі, міленіалів не дуже цікавлять кар'єрні сходинки у традиційному розумінні. Водночас вони голодні до нових викликів, їм подобається відчувати власний ріст. Вони хочуть, щоб це відображалося на їхній посаді. Зокрема, як стверджують дослідники, значна частина міленіалів розраховують на підвищення під час першого року роботи в компанії. Мудрий керівник не має потурати безпідставним амбіціям, але повинен направляти молодшого спеціаліста. Наприклад, підказати, зорієнтувати, які навички або знання потрібно підтягнути, для того щоб бути готовим до складніших завдань.
В Expatpro ми надаємо ресурси для навчання, забезпечуємо індивідуальні відвідування занять та семінарів з метою підвищення кваліфікації або вдосконалення особистих навичок. Окрім того, будь-який співробітник може замовити книжки або підписатися на медіа за кошти компанії. Також ми плануємо додавати нові «плюшки», які важливі міленіалам у процесі вибору роботи: можливість займатися спортом, якісно харчуватися та інші цікаві штуки.
Звичайно, матеріальна винагорода також важлива для молодих співробітників. Міленіалам притаманно сприймати роботу як «щось, що вони роблять поміж вихідних». Однак на справжні задоволення необхідні фінансові ресурси, тому ми забезпечуємо конкурентну заробітну платню. Як поєднання матеріальної та нематеріальної мотивації ми використовуємо бонусну систему.
Спеціалістам покоління Y подобається отримувати фідбек, критичну оцінку своєї роботи. Їм подобається брати відповідальність за свої дії, вдосконалюватися заради кращого результату. Тому наша система передбачає, що бонуси за нових клієнтів отримують не лише старші співробітники, але й адміністративний персонал. Окрім того, команда юристів отримує певний відсоток від фінансового результату проекту, над яким вона працює. Такі бонуси ми розглядаємо не як частину заробітної плати чи просто додаткові кошти. Це підтвердження того, що молоді спеціалісти знаходяться на правильному шляху.
Отже, не варто боятися міленіалів. Догодити молодим юристам легко, якщо зрозуміти, що їх заряджає та мотивує. Вони будуть надзвичайно продуктивними, якщо відчують, що в компанії про них дбають. До того ж їхній ентузіазм та креативний потенціал точно стане частиною конкурентної переваги фірми.