Біг — простий та доступний майже всім вид спорту. Не варто розглядати його лише як професійний спорт чи спосіб позбавитись зайвої ваги. Це лише його мала частина, а основна — любительський біг для себе. Таке хобі може докорінно змінити ваше життя, у т. ч. професійне.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
В останні роки біг став досить популярний, і про його позитивний вплив на здоров'я сказано вже багато. Окрім класичних плюсів у вигляді укріплення м'язів, покращення роботи серця, зниження ризику онкологічних захворювань, підвищення фертильності, деяку винагороду має саме мозок. Подолання кілометрів кожен раз дає йому нейрохімічні «нагороди» — ендорфіни і ендоканабіноїди. Це наші внутрішні наркотики, які дають відчуття щастя і знеболення та вводять в ейфорію бігуна (runner's high). Оскільки мозок для юриста — основний інструмент у роботі, біг у нашій професії можна розглядати одночасно як тренажерну залу і спа-центр для мозку.
Якщо такого загального обрису позитиву від бігу в житті юриста вам недостатньо, ось ще три конкретні причини, чому біг ідеально підходить представникам юридичної професії.
1. Підвищення стресостійкості
У ТОП багатьох рейтингів стресових професій (вірніше, в жодному) юристів немає. Багато хто з нас не погодиться з таким станом речей, адже що може знати про стрес пілот літака чи диспетчер аеропорту (обидва в ТОП‑5), якщо він не стояв у залі суду зі схрещеними пальцями під час проголошення рішення.
Біг як допомагає в боротьбі зі стресом, так і убезпечує від нього. Пробіжка робить нас спокійнішими на рівні мозку — зростає рівень гама-аміно-бутирової кислоти, нейромедіатора миру і спокою, а також вимикаються гени, пов'язані зі стресом. Якщо ж стрес уже вас наздогнав, не гайте часу і мерщій взувайте кросівки. Гормон кортизол, який виділяється і під час стресу, і під час тривалого навантаження, допомагає нам бігти краще, підтримуючи стабільний рівень цукру в крові. Тому після важкого нервового дня кортизол варто використовувати за призначенням і на благо організму, тобто побігати.
2. Внутрішня «нарадча кімната»
Окрім загального заспокоєння, біг покращує кровообіг мозку, що в комплексі підвищує розумову діяльність і дозволяє нам під час пробіжки зосередитись на вирішенні юридичних питань: роздумах над правовою позицією, формуванні стратегії, аналізі стану проєкту тощо. Деякі судді Верховного Суду розповідають, що під час бігу обдумують справи, в яких головують, і навіть можуть сформувати проєкт рішення. Все це можна описати відомим висловом: «Вибігаєш з проблемою — прибігаєш з рішенням».
3. Комунікаційна платформа
Одна спільна пробіжка здатна зблизити краще, ніж п'ять ланчів і десяток спільних кав. Оскільки під час бігу ми розслаблені, а наш підвищений кровообіг додає нам у плані розумової діяльності, біг — практично ідеальний стан для налагодження комунікації з колегами, командою чи навіть клієнтами.
До того ж, біг — це все-таки подолання труднощів (в основному вийти на пробіжку), а подолання будь-яких труднощів разом — кращий «соціальний клей».
Усім біг!
P. S. Якщо вдалось вас зацікавити, і ви вже плануєте свою першу пробіжку або вже бігаєте і просто ствердились у своєму виборі, рекомендую український ресурс nogibogi.com. На сайті багато інформації як для новачків, так і для бігунів з досвідом.
Ну, і запрошую в біговий клуб Асоціації правників України — UBA RunClub.