19 серпня 2024, 15:57

Адвокатська кар’єра: вибір між грошима, місією та репутацією

Опубліковано в №5–6 (783–784)

Юлія Шестакевич
Юлія Шестакевич «Main Business Partner» адвокатка, керівниця юридичної команди

Як казав Бальтазар Грасіан: «Не важливо, наскільки велика посада, важливо, наскільки велика людина». Ця фраза підкреслює, що навіть юристи, які працюють самостійно, можуть мати значний вплив, якщо вони правильно сформують свій бренд.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Репутація адвоката — це те, як його сприймають колеги, клієнти і громадськість. Вона ґрунтується на таких факторах, як:

  • Чесність: Чи дотримується адвокат етичних норм і принципів?
  • Компетентність: Чи володіє адвокат необхідними знаннями та навичками для розв’язання юридичних проблем своїх клієнтів?
  • Результативність: Чи має адвокат успішний досвід роботи у справах, подібних до запитів своїх потенційних клієнтів?
  • Відгуки: Що кажуть про адвоката інші люди?

Гроші чи репутація — що обрати?

Розглядаючи детальніше такі поняття, як гроші, місія та репутація адвоката в контексті його кар’єрного шляху, можна чітко побачити, що всі ці три категорії тісно пов’язані між собою та є незмінними супутниками кожного успішного юриста. Успішний адвокат не може не володіти хоча бодним із цих активів. Проте найважливішим із них є саме репутація, яка формується протягом тривалого часу та кропіткою працею ще до того, як юрист стає адвокатом.

На мою думку, успішний адвокат повинен дотримуватися принципів компетентності, професіоналізму та захисту інтересів клієнта. Саме дотримання цих принципів безпосередньо впливає на репутацію кожного адвоката не лише серед клієнтів, але й серед колег, суддів, правоохоронних органів, тобто усіх, з ким може співпрацювати адвокат. І якщо в адвоката вже сформована хороша репутація, він буде вважатися успішним.

Якщо протягом тривалої адвокатської практики ви здобудете бездоганну репутацію на ринку серед колег, це дасть вам змогу не ставити себе перед вибором між справами, які не найкраще вплинуть на ваш імідж, але обіцяють хороший заробіток. Ви зможете обирати справи, які відповідають вашим принципам діяльності, зосереджуючись на захисті інтересів клієнта, надаючи йому передусім кваліфіковану юридичну допомогу. Це зі свого боку лише зміцнить вашу позитивну репутацію на ринку.

Окрім цього, кожен адвокат, усвідомлюючи своє фахове покликання, має чітко розуміти свою місію: надання якісних юридичних послуг, захист прав та інтересів клієнта, а також забезпечення професійної правничої допомоги.

Дотримуючись зазначених вище принципів, здобувши успіх на ринку та завоювавши стійку репутацію серед клієнтів, адвокат матиме можливість отримувати високі гонорари за свою роботу — це стане ще одним підтвердженням його успішності.

Всі ці три поняття — захист інтересів клієнта, професійність та експертність — тісно пов’язані між собою, і я вважаю, що саме вони є ключовими для будь-якого успішного адвоката. Багаторічна діяльність, наполеглива праця, позитивні відгуки клієнтів і значна кількість успішно завершених справ — все це сприяє формуванню бездоганної репутації адвоката на ринку серед колег.

Оскільки професійна репутація є одним із найважливіших активів адвоката, важливо завжди діяти чесно та добропорядно, щоб зберегти не лише статус висококваліфікованого фахівця, але й повагу клієнтів і колег.

Що стосується місії, то у кожного адвоката вона, безсумнівно, своя. Моя ж місія полягає в тому, щоб добиватися для клієнтів таких рішень, які максимально захищатимуть їхні інтереси, сприятимуть розвитку їхнього бізнесу та позитивно впливатимуть на їхню долю. Якщо на початку професійної діяльності ви чітко визначите свої цілі й незмінно будете їх дотримуватися, це неодмінно приведе вас до успіху та, як наслідок, формування бездоганної репутації.

Успішний адвокат, який збудував успішну кар’єру та роками формував свою репутацію на ринку юридичних послуг, двічі подумає, перш ніж взятися за справу, яка може принести йому значні гонорари, але завдати шкоди його іміджу. Наприклад, відомі іноземні юридичні компанії дуже ретельно перевіряють своїх потенційних клієнтів перед підписанням договорів, щоб переконатися, що співпраця з ними не зашкодить їхній репутації. У таких випадках питання гонорару відходить на другий план.

Впевненість як ключ до успіху в юриспруденції

У роботі кожного адвоката присутній чіткий зв’язок між його впевненістю та здатністю переконливо висловлювати свої думки. Цей принцип, ймовірно, ви неодноразово відчували на власному досвіді, ведучи дебати перед суддями, клієнтами, колегами або адвокатами протилежної сторони. Коли ви відчуваєте впевненість, вас сприймають як більш компетентного та продуктивного.

Однак чи задумувалися ви про те, як ця динаміка впевненості впливає на інші аспекти вашої кар’єри та практики? Що шукають клієнти в юристах?

Згідно зі статистикою, 46% споживачів юридичних послуг вважають, що кваліфікація є головним фактором при виборі адвоката. Експертність виявилася ключовим фактором, який замовники юридичних послуг ставлять вище за вартість послуг, місцезнаходження адвоката й навіть рекомендації друзів і родини.

Проте експертність і репутація— це два абсолютно різних поняття. Різниця між ними полягає в довірі. Не кожний висококваліфікований адвокат користується довірою, тоді як впевнений у собі адвокат із гарною репутацією, нехай і менш кваліфікований, може бути набагато затребуванішим на ринку юридичних послуг та отримувати вищі гонорари. Впевненість— це одна з основ бренду адвоката. Клієнти й партнери не лише беруть до уваги ваш досвід, вирішуючи, які справи доручити, але й оцінюють ваші аргументи. Бренд адвоката будується на сприйнятті клієнтами та колегами його впевненості й компетентності, а рекомендації залишаються чи не основним способом, за допомогою якого про вас дізнаються.

Отже, як бачимо, розміри гонорарів адвоката можуть перебувати у прямій залежності від його репутації, яка зі свого боку має підживлюватися досвідом і впевненістю в собі.

Як бренд адвоката впливає на його компанію?

У сучасному світі юриспруденції, де конкуренція за клієнтів стає дедалі гострішою, бренд кожного юриста в компанії набуває особливої цінності. Сильний особистий бренд — це не просто імідж, а результат кропіткої роботи над собою, глибоких знань і бездоганної репутації.

Довіра до юриста безпосередньо впливає на рішення потенційного клієнта звернутися в компанію. Сильні особисті бренди юристів роблять компанію більш впізнаваною на ринку, підвищуючи її авторитет. Юристи із сильним брендом можуть брати участь у складніших і цікавіших проєктах, приносячи компанії більший дохід. Коли в компанії працюють юристи з бездоганною репутацією, це створює атмосферу довіри і взаємодопомоги, мотивуючи усіх співробітників на більш високі результати.

Як створити свій особистий бренд?

Перший крок — це зрозуміти свої сильні та слабкі сторони, цінності й цілі. Далі необхідно розробити стратегію, визначивши свою цільову аудиторію, канали зв’язку, позиціювання та унікальну торгову пропозицію.

Не зупиняйтеся на досягнутому. Удосконалюйте свої навички, розширюйте знання і досвід, беріть участь у професійних заходах. Не бійтеся ділитися своїми знаннями і досвідом із потенційними клієнтами. Публікуйте статті, пишіть у блозі, виступайте на конференціях. Використовуйте можливості для нетворкінгу, налагоджуйте зв’язки з іншими юристами, експертами та потенційними клієнтами.

Сильний особистий бренд — це не просто іміджевий інструмент. Це інвестиція у своє майбутнє і майбутнє компанії.

Висновок

Репутація— це невидимий актив, який має величезну цінність для юриста. Вона може відкрити двері до нових можливостей, підвищити авторитет і привабити нових клієнтів. Управління репутацією — це постійний процес, який потребує цілеспрямованих зусиль. Важливо зазначити, що керування репутацією — це не просто маркетингова стратегія, це щире прагнення до досконалості, що ґрунтується на чесності, етиці та постійному розвитку. Юристи, які щиро ставляться до своїх клієнтів і постійно прагнуть до кращого, неодмінно здобудуть бездоганну репутацію, яка стане запорукою їхнього успіху. Пам’ятайте, що не слід порівнювати себе ні з ким, крім людини, якою ви були вчора. Цей принцип чудово підкреслює суть керування репутацією, що полягає впостійному самовдосконаленні та веде до вищих гонорарів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати