11 травня 2021, 13:36

5 важливих факторів для перевірки роботодавця

Опубліковано в №9 (739)

Михайло Кольцов
Михайло Кольцов керівник відділу підтримки та навчання YouControl

Зараз пошук роботи здебільшого відбувається через інтернет, а в умовах карантинних обмежень і співбесіди нерідко проходять онлайн. Спрощення доступу до довірливих кандидатів призводить до росту кількості випадків шахрайства, зокрема появи липових роботодавців. Разом з тим, існує цифрова можливість перевірити компанію: чи реально вона існує, чи відповідально ставиться до працівників та чи варто витрачати частину свого життя на роботу в ній. Давайте розглянемо, що ми можемо дізнатись про компанію з відкритих джерел до працевлаштування.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Добре обставлений офіс та впевнені розповіді рекрутера про успіхи компанії — ще не гарантія того, що вона реально існує. До початку співбесіди поцікавтесь назвою юридичної особи, ім'ям її директора та структурою бізнесу: чи це група компаній, чи одна, резидент України чи зареєстрована за кордоном. Отриману інформацію використайте для перевірки за таким чек-листом:

1. Реєстраційні дані: юридичний статус, назва, вік, основний вид діяльності, адреса

Статус «не перебуває в процесі припинення» — єдиний варіант, який вам підходить. Адже починати працювати в компанії у процесі її припинення чи банкрутства цікаво лише тим спеціалістам, які мають намір взяти участь в цьому процесі.

Поширена шахрайська схема — маніпуляції з назвами відомих брендів. Так, ви можете почати працювати в компанії «Абібас», думаючи, що вас запросив сам «Адідас».

Якщо бачите, що компанія зареєстрована лише рік чи два тому, а вам розповідали про десятки років на ринку, варто прояснити цей момент. Можливо, існувала попередня юрособа, яку довелося припинити через якісь проблеми.

Перегляньте КВЕДи компанії — чи співвідносяться вони з тими напрямами роботи, до яких ви будете залучені, та з вашою спеціалізацією. Підозріло, якщо фактична та юридична адреса компанії відрізняються. Зверніть увагу і на зміни: якщо адреса чи керівники фірми постійно змінюються, навряд чи вас чекає там стабільне майбутнє.

2. Суди

Якщо ви влаштовуєтесь юристом у компанію, то маєте знати її бекґраунд у судових справах:

• у яких вона була відповідачем, а в яких позивачем;

• на якому етапі справа зараз;

• форма судочинства;

• чи є відкриті виконавчі провадження.

Не завжди велика кількість судових справ свідчить про ненадійність компанії, адже в деяких сферах (як банківська, наприклад) це звичайна практика.

3. Борги

У першу чергу мова йде про борги через невиплату заробітної плати, однак і заборгованість перед податковою сіє сумніви у надійності компанії.

4. Санкції

Останнім часом почастішали повідомлення РНБОУ, а крім них, керівник чи компанія можуть фігурувати в міжнародних санкційних списках. Це не лише репутаційні втрати, а й низка обмежень, з якими стикається організація (блокування активів, заборона співпраці), та увага з боку правоохоронних органів.

5. Фінансовий стан

Варто також звернути увагу на фінансовий стан компанії: як вона розвивалася в попередні роки, чи є зараз фінансово стійкою і яку позицію на ринку займає. Якщо її фінанси «співають романси», шансів на блискучу кар'єру в ній мало.

Усі ці дані можна відшукати в державних реєстрах та у відкритих джерелах або скористатись сервісами, які їх агрегують. Наприклад, у YouControl ми зібрали всю описану вище інформацію.

Крім офіційних даних, варто звернути увагу також на відгуки колишніх працівників та інформацію в ЗМІ, звісно, фільтруючи можливі «замовні» статті. Однак спірні моменти та суперечності розповідей рекрутера з відкритими даними можуть бути предметом для розмови на співбесіді чи основою для висновків щодо потенційного місця працевлаштування.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати