16 липня 2013, 16:09

За свої персональні дані громадяни перш за все самі несуть відповідальність

Майже 20% ресурсів не виконують українське законодавство і не дотримуються вимог Міжнародної Конвенції про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних

Опубліковано в №29-30 (371-372)

Сторінка 1 із 6
Юрій Когут Голова правління Української асоціації захисту персональних даних

Проблема захисту інтересів особи в інформаційній сфері – це, зокрема, і проблема захисту персональних даних, яка стосується будь­якої сфери діяльності людини, суспільства. Від розуміння важливості й необхідності створення ефективного механізму захисту персональних даних залежить добробут як окремої людини, так і держави в цілому. Українська асоціація захисту персональних даних – Всеукраїнська громадська організація, яка ставить за мету об’єднати зусилля фахівців у сфері захисту персональних даних – відповідальних осіб, які організовують роботу, пов’язану із захистом персональних даних при їх обробці в органах державної влади та місцевого самоврядування, в організаціях, установах і на підприємствах всіх форм власності, юристів, кадровиків, фахівців у сфері інформаційних технологій та в сфері інформаційної безпеки, фахівців у сфері управління якістю, електронної комерції та маркетингу, спрямовані на забезпечення захисту персональних даних при їх обробці в усіх сферах діяльності відповідно до законодавства України та європейських стандартів. Про роботу Асоціації, її надбання, здобутки та проблеми у повсякденній діяльності з читачами «Юридичної газети» ділиться голова правління Юрій Когут.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

 

Пане Юрію, розкажіть, будь ласка, детальніше про Українську асоціацію захисту персональних даних, головою правління якої Ви є.

Україна у 2010 році почала відпрацьовувати у своєму законодавстві такі питання, до яких європейські країни підійшли набагато раніше. Оскільки в нас розвиток інформаційних технологій майже наздогнав світовий рівень, загострилися питання незаконного втручання в приватне життя громадян і різні варіанти незаконного маніпулювання інформацією. І навіть збільшилося число шахрайств, які почали розростатися на електронно­інформаційному підґрунті. Питання захисту персональних даних – це складова комплексного підходу до вирішення питань захисту інформації, які поширюються на приватне життя громадян. Захист персональних даних – це захист життя громадян від негативного впливу інформаційних технологій. Асоціація створювалась як організація для професіоналів у галузі захисту інформації, які мають високий рівень кваліфікації і певний досвід для вирішення питань захисту інформації.

Усі ми живемо в сучасному суспільстві й займаємося тими чи іншими справами. Держава виконує свою керуючу функцію, люди перебувають у державі, й кожен робить свій внесок у її загальний розвиток. Загальний стан суспільства залежить від загальної активності громадян. Громадські організації створюються й існують для вирішення тих чи інших потреб цього суспільства, бізнесу та окремих громадян, які живуть і працюють у країні. Асоціація ставить за мету задоволення та захист законних спільних інтересів своїх членів, реалізацію прав її членів у сфері захисту персональних даних. Разом ми намагаємося здійснювати просвітницьку, наукову та освітню діяльність у суспільстві в напрямку вирішення проблем захисту персональних даних.

 

 

Першим завданням ми бачимо пропагування та популяризацію ідей та засад побудови систем захисту персональних даних, загального підвищення рівня обізнаності у сфері державного регулювання серед суб’єктів захисту персональних даних. Ми намагаємося встановлювати зв’язки, консолідувати зусилля та координувати діяльність членів Асоціації для підвищення рівня захисту персональних даних у суспільстві. Вивчаючи кращий світовий досвід, ми хочемо привнести його надбання в наше суспільство. Також ми приділяємо увагу співпраці з іншими асоціаціями та організаціями задля впровадження кращих світових стандартів захисту персональних даних.

Наша просвітницька діяльність полягає в організації та участі в конференціях та семінарах, де порушуються питання захисту інформації та персональних даних. Нагальні проблеми розглядаються на круглих столах із залученням фахівців з боку держави і бізнесу. Свої проекти ми намагаємось доносити через ЗМІ, влаштовуємо прес­конференції. Своїми дослідженнями та висновками ми ділимося з громадськістю.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати