16 липня 2013, 16:09

За свої персональні дані громадяни перш за все самі несуть відповідальність

Майже 20% ресурсів не виконують українське законодавство і не дотримуються вимог Міжнародної Конвенції про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних

Опубліковано в №29-30 (371-372)

Сторінка 2 із 6
Юрій Когут Голова правління Української асоціації захисту персональних даних

Ми спрямовуємо зусилля на розробку та реалізацію міжнародних, національних та регіональних проектів і програм, спрямованих на підвищення ефективності захисту персональних даних в Україні. Отже, роботи ще багато.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

 Україна 6 липня 2010 року приєдналася до Конвенції про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних та Додаткового протоколу до Конвенції про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних стосовно органів нагляду та транскордонних потоків даних. Наскільки змінилося українське законодавство в сфері захисту персональних даних за 3 роки?

Ратифікація Конвенції та підписання Президентом Закону України «Про захист персональних даних»  – то був лише перший крок на шляху вступу нашої держави в світові процеси регулювання правовідносин в інформаційному суспільстві. Зараз Україна перебуває лише на початку шляху, який вже пройдений більшістю країн Західної Європи та розвиненими країнами світу. Але ми впевнено рухаємось вперед. Цьому сприяє засвоєння досвіду європейських країн, який ми намагаємось адаптувати до українських реалій. Звичайно, є ще над чим працювати, адже ще жодна країна світу не досягла такого рівня захисту персональних даних, за якого можна стверджувати про повну безпеку приватного життя громадян. Отже, це процес, і це помітно в постійній роботі законодавців над Законом про захист персональних даних. До нього вносяться зміни, а він сам є відправною точкою у розробці цілої низки підзаконних актів.

 

 Чи досить професійні в Україні фахівці у сфері захисту персональних даних  – відповідальні особи, які організовують роботу, пов’язану із захистом персональних даних при їх обробці в усіх сферах діяльності відповідно до законодавства?

Проблеми з фахівцями в країні не існує. Якщо підрахувати, скільки фахівців з України успішно працюють тепер за кордоном, то можна бути впевненим – у нас ще досі є великий потенціал. Звичайно, не всі виїхали за кордон, а продовжують працювати в Україні. Не можна однозначно сказати, чи саме ці люди є відповідальними особами в організації роботи із захисту персональних даних в усіх сферах діяльності, але ті, з якими ми співпрацюємо, – фахівці високого класу. У Державній службі України з питань захисту персональних даних зосереджені фахівці найвищого рівня, що саме впроваджують і контролюють роботи із захисту персональних даних, перевіряють і навчають інших фахівців. Серед працівників сучасного бізнесу також достатньо обізнаних і досвідчених фахівців, з якими ми налагоджуємо зв’язки і співпрацюємо.

 

 Які існують кодекси поведінки та кодекси практики в сфері захисту персональних даних? 

Коли в парламенті розробили Закон «Про захист персональних даних», до нього заклали важливий елемент саморегулювання в суспільстві. Зокрема в пункті 2 статті 27 йдеться про можливість розробки професійними об’єднаннями корпоративних кодексів поведінки. Таким чином законодавці надали бізнесу і громадським організаціям інструмент для відпрацювання ефективних методів захисту персональних даних на рівні підприємств, організації та установ. Фактично це впровадження законодавства на місцях та створення умов для бізнесу самостійно відпрацьовувати всі питання захисту персональних даних з урахуванням специфіки цього бізнесу та інтеграції в загальнодержавну систему захисту персональних даних. За собою держава залишає погодження цих документів з метою повної відповідності існуючому законодавству.

 

 Наскільки запроваджено в Україні саморегулювання, корпоративний та внутрішній аудит в сфері захисту персональних даних? 

В Україні достатньо механізмів та засобів для здійснення саморегулювання в різних сферах суспільства. Той, хто намагається діяти законно, має для цього всі можливості.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати