26 березня 2013, 17:40

Ситуація на юридичному ринку є відображенням загального економічного клімату

Нині не найкращий час для великих інвестиційних проектів та нових інвестицій

Опубліковано в №13 (355)

Олександр Поліводський
Олександр Поліводський «Софія» адвокат, партнер правничої фірми

Серед аграріїв і досі тривають дискусії щодо того, яким має бути сільське господарство України: переважно індивідуально-фермерським; вотчиною агрохолдингів;  складатися з середнього розміру господарств; колективно-кооперативним; суто державним чи якимось іншим. Відповідь на це питання повинні дати не тільки аграрії, адже воно є стратегічним, чи то пак політичним, і стосується не лише юристів земельного права чи аграріїв, але й значно ширшого кола громадян.   


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


З іншого боку, судова практика, практика податкових оскаржень залишають юристам більше простору для маневру. Якщо податкові органи звітують, що вони виграли в судах за матеріалами оскарження результатів перевірки 90% справ, то представники платників також намагаються самовдосконалюватися, утім, не завжди судові перемоги насправді виявляються повністю успішними…

Як то кажуть, хтось шукає виправдання, а хтось – можливості.

Власним поглядом на тренди юридичного ринку з «Юридичною газетою» поділився Партнер Правничої Фірми «Софія» Олександр Поліводський.

 

 

Пане Олександре, за складної ситуації в аграрній сфері багато юристів скаржаться на уповільнення темпів розвитку юридичного ринку. Яка ситуація у Вас?

Ситуація на юридичному ринку є відображенням загального економічного клімату. Спад ділової активності дає про себе знати. Однак наші останні фінансові результати суттєво вищі ніж ті, що були на початку минулого року, тому ми дивимося у майбутнє з оптимізмом. Хоч сьогодні й не найкращий час для великих інвестиційних проектів і нових інвестицій, які ми мали можливість супроводжувати раніше, однак робота у нашої команди наразі є і ми сподіваємося на краще.

Ми продовжуємо займатися аграрним і земельним правом, що є нашою основною спеціалізацією. Право нерухомості та будівництва також є послугами, які ми надаємо, незважаючи на спад на відповідному ринку.

Ми, як і раніше, супроводжуємо судові спори, більшість з яких пов’язана з нерухомістю, будівництвом або земельними питаннями.

Нашими клієнтами є підприємства аграрної сфери, харчової переробної промисловості та навіть медичної сфери. З останньою категорією клієнтів ми почали працювати з питань нерухомості, однак зараз це переходить вже у більш тісну співпрацю і комплексне обслуговування. Наприклад, наприкінці минулого року ми мали успішний досвід скасування рішень про позбавлення ліцензій однієї з медичних лабораторії, що є лідером Південного регіону. Нам разом із клієнтами вдалося протистояти адміністративному тиску у досить зарегульованій сфері діяльності та успішно вийти зі складних ситуацій.

 

Чи плануєте ви відкриття нових сфер практик?

Наразі ми плануємо більше залучати до справ іноземних партнерів

ПФ «Софія» та партнера Вадима Рошканюка,  який очолює Ужгородську філію нашої команди. Він нарешті захистив дисертацію кандидата юридичних наук, завершив свою кар’єру в якості депутата міської ради, тож відтепер буде мати більше часу на юридичну практику. Вадим Рошканюк, з огляду на своє географічне місце розташування, набув досвіду в митному законодавстві та праві зовнішньоекономічної діяльності. Якраз у ці дні він перебуває на стажуванні у Вашингтоні та у штаті Вермонт (США), де вивчає особливості американської правової системи. Відразу після повернення він продовжить розвиток практики супроводження ЗЕД.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати