03 грудня 2013, 13:55

Рівень довіри суспільства визначає рівень авторитету суд

Водночас як взаємодія громадян із працівниками суду впливає на довіру до судової системи

Опубліковано в №49 (391)

Наталія Чумак Керівник апарату Апеляційного суду Київської області

На рівень якості судових послуг, що надає конкретний суд громадянину, який до нього звернувся, впливає цілий комплекс чинників, зокрема, зручне розташування судової установи в певному населеному пункті; урахування інтересів людей с особливими потребами при організації доступу до приміщення суду ззовні та для перебування в ньому; продуманість системи інформування відвідувачів і легкість орієнтування вприміщенні та отримання необхідної інформації щодо роботи суду, слухання справи або оформлення певного документа.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про основні складові управління роботою суду, здобутки року, що минає, очікувані новації та професійні плани на майбутнє «Юридичній газеті» розповіла керівник апарату Апеляційного суду Київської області Наталія Чумак.

 

Пані Наталіє, представники судової гілки влади постійно наголошують на необхідності підвищення авторитету українських судів. Водночас, за даними Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), доступ до правосуддя та судових послуг в Україні залишає бажати кращого. Як це кореспондується з необхідністю підвищення авторитету судів? 

Рівень довіри суспільства до суду визначає рівень його авторитету в державі. Головні завдання суду – здійснення правосуддя, забезпечення захисту передбачених законом прав та інте­ресів людей. Покладаючи на суди таку важливу місію, суспільство відповідно очікує, що суд буде доступним, справедливим, ефективним. Це означає насамперед відсутність перешкод для звернення громадянина до суду, а також прозорість процесу судового розгляду, доступність інформації щодо діяльності суду, своєчасність та справедливість прийнятого рішення. При цьому взаємодія громадян із працівниками суду впливає на довіру до судової системи і впевненість у ній не менше, ніж результат вирішення справи.

На мою думку, шлях до підвищення авторитету українських судів лежить через підвищення якості наданих судових послуг, адже отримання громадянами позитивного досвіду у разі їх звернення до суду зміцнює довіру до судової гілки влади.

 

  Як зробити спілкування громадян із судами зручнішим і комфортнішим?

Забезпечення доступності суду для громадянина, зручність в отриманні ним судових послуг, комфортне перебування відвідувача у стінах суду є одними з основних складових управління роботою суду і головним завданням ефективного адміністрування в суді.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати