12 березня 2013, 13:42

Для цілей оподаткування не має значення, це адвокатське бюро чи адвокатське об’єднання

Особливості оподаткування обох юридичних осіб залежать від обраної системи оподаткування

Опубліковано в №11 (353)

Олег Нізенко
Олег Нізенко Голова ДПС у Київській області, заслужений юрист України

Кожна людина повинна вирішувати самостійно, яка форма ведення своєї професійної діяльності їй до вподоби. І хоча не можна сказати, що є якісь переваги у тих фізичних осіб, які займаються незалежною професійною діяльністю, або у фізичних осіб – підприємців, слід зазначити: якщо адвокат хоче бути підприємцем, це можливо, тільки якщо він займатиметься якоюсь іншою діяльністю, крім адвокатської. Тобто громадянин може здійснювати незалежну професійну адвокатську діяльність і поряд із цим як підприємець надавати, наприклад, юридичні консультації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

Олеже Васильовичу, прокоментуйте особливості оподаткування адвокатських бюро та адвокатських об’єднань у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Адвокатське бюро та адвокатське об’єднання є юридичними особами. Різниця між ними полягає в кількості засновників. У адвокатського бюро є лише один адвокат засновник, а адвокатське об’єднання об’єднує декількох адвокатів засновників і може мати різну організаційно-правову форму.

Тому для цілей оподаткування не має значення, це адвокатське бюро чи адвокатське об’єднання, оскільки й те, й інше – юридичні особи, а особливості оподаткування юридичних осіб залежать від обраної системи оподаткування: загальна або спрощена. Загальна передбачає сплату податку на прибуток, а спрощена – сплату податку в відсотках залежно від обсягів діяльності та кількості працюючих.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати