Також бізнес-омбудсмен за згоди підприємця братиме участь у виїзній перевірці, яка проводиться щодо заявника в рамках державного або місцевого контролю. Таким чином він зможе мінімізувати порушення, що можуть відбуватися в ході контролю, або ж виявити недобросовісність підприємця.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Скажіть, будь ласка, а чи матиме Уповноважений з питань бізнесу важелі впливу на нормотворчу діяльність?
Для виконання поставлених перед бізнес-омбудсменом завдань він зможе направляти Верховній Раді України, Уряду України та іншим центральним органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування пропозиції про прийняття нормативно-правових актів (про внесення змін до нормативно-правових актів або визнання їх такими, що втратили силу), які належать до сфери діяльності Уповноваженого.
Також йому буде надано можливість та право направляти Верховній Раді України та Уряду України вмотивовані пропозиції про зупинення дії законодавчих та нормативно-правових актів органів виконавчої влади України у випадку, якщо дії цих актів порушують норми Конституції України, міжнародних зобов’язань України чи порушують права і законні інтереси суб’єктів підприємницької та господарської діяльності до вирішення цього питання відповідним судом.
Стандартом має стати й те, що Уповноважений з питань бізнесу робитиме висновки щодо проектів нормативно-правових актів, що стосуються прав і законних інтересів суб’єктів підприємницької та господарської діяльності, які є обов’язковими для розгляду Урядом України та органами місцевого самоврядування. Про результати розгляду висновку Уповноважений має бути повідомлений у письмовій формі в термін, що не перевищує тридцяти днів з дня отримання відповідного висновку.
У разі необхідності бізнес-омбудсмен надсилатиме органам і особам, які мають право на звернення до Конституційного Суду України, вмотивовані пропозиції в частині, що відноситься до компетенції Уповноваженого, про звернення до Конституційного Суду України із запитом про відповідність Конституції України законодавчих актів України, нормативних актів Президента України, Уряду України.
Як бачимо, запропонований інститут захисту та представництва бізнесу матиме достатньо прав і повноважень, щоб сприяти захисту вітчизняних підприємців. Результатом його роботи може стати підвищення рівня конкурентоспроможності українських підприємців, що потягне за собою зростання якості товарів і послуг.
Іноземні інвестори зможуть переконатися, що їхні гроші дійсно працюють і приносять прибуток. Загалом можна говорити про зростання іміджу України перед світовою бізнес-спільнотою.
Профіль
Ім’я та прізвище: Володимир Щелкунов
Установа: Національний комітет ІСС Ukraine
Посада: президент
Освіта: вища, доктор економічних наук, заслужений економіст України, академік Української академії наук