01 квітня 2014, 14:19

Бізнес не повинен страждати від політичної нестабільності

У разі створення інституту бізнес-омбудсмена рішенням Уряду буде неможливо закріпити перелік прав, необхідних для реалізації покладених функцій, що можна зробити лише законом

Сторінка 1 із 5
Володимир Щелкунов
Володимир Щелкунов Президент ІСС Ukraine

Сьогодні, у нелегкий для України час, бізнес працює. Утім, політико-економічні проблеми позначаються як на діяльності звичайних підприємців, так і на власниках великих компаній.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відверто кажучи, проблем у вітчизняного бізнесу вистачало завжди, проте не було єдиного представницького органу, який міг би зайнятися вирішенням глобальних питань бізнес-середовища в Україні.

У світі подібні функції виконує бізнес-омбудсмен. Якщо говорити про практику України, то віднедавна також йдеться про запровадження цього інституту.

Детальніше про особливості та умови діяльності бізнес-омбудсмена «Юридичній газеті» розповів Президент Українського національного комітету Міжнародної торгової палати Володимир Щелкунов.

 

Володимире Ігоровичу, відомо, що Ви виступили з ініціативою створення інституту бізнес-омбудсмена в Україні. Прокоментуйте, будь ласка, це звернення.

Український національний комітет звернувся до влади з метою налагодження системного діалогу між владою та бізнесом, поновлення співпраці з потенційними інвесторами, створення дієвої системи захисту прав підприємців та інвесторів, формування позитивного іміджу українських ділових кіл, подальшої розбудови громадянського суспільства.

Український національний комітет Міжнародної торгової палати є осередком Міжнародної торгової палати або Світової організації бізнесу (МТП) в Україні. Це неполітична, некомерційна структура, яка протягом 15 років співпрацює з владою в економічно-організаційному блоці питань.

 

 

Маючи такий статус, Український національний комітет Міжнародної торгової палати звернувся до влади щодо необхідності терміново розглянути та прийняти відповідні рішення з таких питань:

-                   створення інституту Уповноваженого з питань захисту інтересів підприємців в Україні (бізнес-омбудсмена);

-                   перезавантаження та поновлення роботи Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України і налагодження системи супроводження інвесторів на центральному та регіональному рівнях;

-                   реформування Торгово-промислової палати України;

-                   активізація роботи громадських рад при міністерствах, відомствах та обласних адміністраціях;

-                   продовження реалізації програми «Єдине вікно – локальне рішення»;

-                   активізація соціальної відповідальності національного бізнесу на базі програми «Інвестори в людей».

 

На Вашу думку, наскільки ці пропозиції пов’язані з нинішньою політичною ситуацією в Україні?

Ми вважаємо, що бізнес не повинен страждати від політичної нестабільності. Влада мусить підтримувати бізнес, а бізнес – підтримувати владу для розбудови сучасної, цивілізованої, європейської, демократичної держави Україна.

 

Які недоліки нинішньої системи Ви можете назвати?

Одним з основних нарікань на існуючу систему державних органів та принципів державного управління є надмірна зарегульованість, особливо в питаннях, що стосуються ведення бізнесу.

Сторінка 1 із 5
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати