Якщо затримати «на гарячому» «чорних» лісорубів не вдалося, то за незаконну рубку дерев відповідатимуть лісогосподарські підприємства.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: «Реформу Державної екологічної інспекції завершать до кінця року, - голова ДЕІ».
Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.
«За I півріччя 2020 р. Держекоінспекція провела 1460 перевірок використання лісових ресурсів та природно-заповідного фонду. За заподіяну шкоду до адміністративної відповідальності притягнуто 2387 осіб, нараховано збитки на суму понад 177,4 млн грн», - написав він.
Також голова ДЕІ перерахував області, де нараховано найбільше збитків за незаконну рубку дерев. Це Херсонська область - майже 24 млн грн, Дніпропетровська область - майже 11,2 млн грн, Закарпатська область - майже 9 млн грн, Чернігівська область - понад 8,2 млн грн, Хмельницька область - понад 7,1 млн грн.
«Останнє резонансне порушення виявили під час перевірки, що була проведена з 23 червня по 3 липня 2020 р., у сновському районному дочірньому агролісогосподарському спеціалізованому підприємстві «Сновськрайагролісгосп». Встановлено незаконні рубки та інші порушення природоохоронного законодавства, що завдали шкоди державі на майже 11,6 млн грн», - нагадав Андрій Мальований.
Посадовець додав, що більшість підконтрольних територій, вкритих лісом, належать державним лісогосподарським підприємствам. Саме вони несуть відповідальність за його збереження й недопущення незаконних рубок і саме вони мають сплачувати збитки, якщо не встановлено інших осіб, що безпосередньо заподіяли шкоду довкіллю й державі.
Актуально: