12 серпня 2020, 10:47

У Держекоінспекції створять е-кабінет інспектора на базі Blockchain

Держекоінспекція

Голова Державної екологічної інспекції анонсував створення електронного кабінету інспектора на базі Blockchain.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ОБСЄ в Україні надаватиме підтримку реформуванню Держекоінспекції".

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.

За словами голови ДЕІ, сьогодні у зв’язку з COVID-19 діє мораторій на проведення перевірок: ДЕІ працює тільки в позаплановому режимі за скаргами фізичних осіб. "Проте цей період мине, і бізнес цікавить, чого їм очікувати. Підприємці остерігаються посилення тиску з боку екоінспекторів", - пояснив Андрій Мальований.

Посадовець зазначив, що законопроект "Про державний екологічний контроль" №3091, що зараз перебуває на розгляді в Комітеті Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, дозволить посилити функції ДЕІ та більш оперативно проводити перевірки. "Передбачається збільшення санкцій за недопуск екоінспекторів на підприємства. На жаль, сьогодні така практика є досить поширеною", - підкреслив Андрій Мальований.

"Разом з тим, реформа ДЕІ - це не лише посилення контролю, а й діалог з бізнесом і діджиталізація. Зокрема, створення електронного кабінету інспектора на базі Blockchain. Інспектори через смартфони або планшети матимуть доступ до автоматизованої системи контролю, де будуть зберігатися всі дані про підприємство, перевірки, приписи. Результати перевірок і плани стануть відкритими й прозорими", - зазначив Андрій Мальований.

Голова ДЕІ пояснив, що таким чином мінімізується людський фактор. "Якщо підприємство працює по закону, сплачує податки, не чинить надмірний тиск на екологію, працює в межах дозволів на викиди в атмосферне повітря, на спецводокористування тощо, тобто веде свою діяльність в прозорій площині, то немає сенсу остерігатися тиску з боку ДЕІ. Його просто не може бути, коли формуються прозорі правила перевірок", - пояснив Андрій Мальований.

Зазначається, що у ДЕІ створено окрему структуру - управління промислового нагляду, що буде контролювати найбільші підприємства-забруднювачі. Це управління координуватиме комплексні перевірки.

Також один з новостворених підрозділів - це відділ промислового забруднення в Кривому Розі, де є найбільша кількість стаціонарних джерел викидів в атмосферне повітря. "Близько 20% викидів шкідливих речовин на території України здійснюються саме в цьому місті", - зазначив Андрій Мальований.

Посадовець підкреслив, що завдання ДЕІ - не великі обсяги штрафів, а зменшення тиску на довкілля. Якщо підприємство не порушує закони, дотримується умов, на яких видаються дозвіл, воно не буде отримувати санкції від ДЕІ.

"Сподіваюся, сьогоднішня зустріч - крок до взаєморозуміння, адже держава-бізнес-суспільство мають діяти спільно, аби зберегти довкілля, захистити екологію, наше здоров’я й життя", - підсумував Андрій Мальований.

Нагадаємо, Держекоінспекція розпочала перевірку Дарницької ТЕЦ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати