05 серпня 2020, 13:13

ОБСЄ в Україні надаватиме підтримку реформуванню Держекоінспекції

Держекоінспекція

Фахівці ОБСЄ допоможуть Державній екологічній інспекції отримувати іноземну допомогу для вирішення нагальних екологічних потреб України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Держекоінспекція розпочала перевірку Дарницької ТЕЦ".

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.

"Координатор проектів ОБСЄ в Україні надаватиме підтримку реформуванню Держекоінспекції, – написав Андрій Мальований. – Про це дійшли згоди на робочій зустрічі з представниками ОБСЄ – національним менеджером програми Ярославом Юрцабою й національним спеціалістом проектів Аллою Ющук".

За словами голови ДЕІ, з 2017 року триває реформування Держекоінспекції. "Найбільшою перепоною на цьому шляху є недосконале законодавство. Відсутність необхідної законодавчої бази. Однак є питання екології, що не можуть чекати зручного моменту. Це, передусім, питання екологічної безпеки", – вважає Андрій Мальований.

Посадовець відзначив, що вирішення потребує екологічна ситуація на окупованому Донбасі й так званій "сірій зоні". Шахтні води та забруднення річок становлять справжню екологічну небезпеку не лише для цієї території, а й для Азовського моря та сусідніх областей України. Вже зараз космічна зйомка вертикального зміщення земної поверхні підтверджує значні зсуви (до 20 см) у зв’язку із затопленням використаних шахт.

"Потребує вирішення проблеми забруднення Чорного та Азовського морів, браконьєрства, незаконного переміщення небезпечних відходів, що потрапляють до України під виглядом будівельних матеріалів або палива, незаконних рубок тощо. Є світовий досвід вирішення такого роду проблем і його треба врахувати під час розроблення змін до чинного законодавства щодо здійснення екоконтролю", – вважає Андрій Мальований.

Також посадовець додав, що також обговорили питання цифровізації. Зокрема, запровадження електронного кабінету інспектора, що буде передбачати збирання, накопичення та систематизацію, узагальнення та оприлюднення інформації про заходи державного нагляду (контролю), що дозволить Держекоінспекції працювати оперативніше й ефективніше. "Також потрібно забезпечити автоматизацію ходу самих перевірок, на підставі ризик-орієнтованого підходу автоматизувати вибір підприємств для планових перевірок. Розв’язання цих завдань зробить роботу Держекоінспекції максимально прозорою й неупередженою", – підкреслив Андрій Мальований.

Голова ДЕІ зазначив, що Інспекція підготує за допомогою фахівців з ОБСЄ проектні пропозиції для залучення іноземної допомоги для вирішення нагальних екологічних потреб України.

"Ярослав Юрцаба звернув увагу, що ОБСЄ в Україні з 2017 року здійснює багато різних екологічних проектів і досліджень. Коли є запит від країни, тоді й знаходяться рішення, вибудовуються партнерські стосунки. Питання екології – це завжди питання нашої загальної безпеки у довгостроковій перспективі", – повідомив Андрій Мальований.

Нагадаємо, Держекоінспекція нарахувала близько 20 тис. доларів збитків природі від танкера "Делфі".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати