27 січня 2025, 11:32

Громадськість закликає врахувати кліматичну шкоду в Реєстрі збитків від війни для України

Екодія

Громадська організація “Екодія” звернулася до Міністерства захисту довкілля, Міністерства юстиції України, а також Реєстру збитків, завданих агресією російської федерації проти України із проханням враховувати в Реєстрі кліматичну шкоду. Про це зазначили в ГО.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Реєстр збитків для України розпочав прийом заяв про смерть близьких членів сім’ї".

Активісти пропонують, щоб у заявках за категорією "Шкода навколишньому середовищу" можна було зазначати конкретно збитки, пов’язані зі зміною клімату.  

За попередніми підрахункамикліматична шкода, завдана російським повномасштабним вторгненням лише за 24 місяці повномасштабного вторгнення, може становити до 175 мільйонів тонн вуглецю, що в грошовому еквіваленті оцінюється в близько 32 мільярди доларів. У ГО вказали, що якщо в Реєстрі збитків не буде можливості правильно врахувати цю шкоду, то масштаби кліматичних збитків не будуть відображені належним чином. 

"Оцінка кліматичної шкоди від війни – це насправді доволі новаторська річ. Жодна країна до цього, тим паче під час бойових дій, не проводила такої комплексної та системної оцінки стосовно того, як війна впливає на клімат. Україна в цьому сенсі має шанс стати рушієм змін. Ми повинні рухатися далі, щоб наші обрахунки в мільярди доларів не залишилися лише цифрами на папері", – зазначила Василина Бельо, керівниця відділу клімату ГО "Екодія".

Тож врахування кліматичних збитків у Реєстрі дозволить, зазначили в ГО, комплексніше оцінити реальний вплив війни на навколишнє середовище та клімат, а також забезпечить основу для подальших репарацій.  

За словами Василини Бельо, це складний виклик через новизну питання, але росія має заплатити за шкоду, якої війна завдає клімату. Для України важливо добитися максимальної відповідальності країни-агресорки, зокрема фінансової, адже відбудова потребуватиме значних ресурсів. 

"Таким чином, врахування кліматичної шкоди в Реєстрі збитків стане важливим кроком у боротьбі з наслідками війни та відбудові України, а також буде поштовхом для розвитку міжнародного права щодо притягнення агресора до відповідальності за кліматичну шкоду", – йдеться в повідомленні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати