10 вересня 2020, 12:04

У потяг - з домашнім улюбленцем

Прес-служба Міністерства юстиції України

Не кожен має можливість залишити свого чотирилапого друга в друзів, родичів або в спеціальному закладі на період відпочинку на морі чи в горах. Та й, власне, багато людей не хочуть розлучатися з тваринкою на час відпустки, тож звертаються до юристів по роз’яснення – як мандрувати, зокрема потягом, разом із домашнім улюбленцем.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Із питанням про правила та обмеження при перевезенні залізницею собак прийшов до Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги власник лабрадора Олег.

Основні вимоги до перевезення залізничним транспортом встановлені Правилами транспортування тварин, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 року № 1402, та Правилами перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України, затвердженими наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 27 грудня 2006 року № 1196.

«Залізничним транспортом допускається перевозити собак великих порід у тамбурі вагона поїзда (не більше одного собаки в тамбурі) у намордниках на міцному повідку під наглядом супроводжуючої особи, а собаки малих порід – на руках або під сидінням власника», – пояснила клієнтові юристка місцевого центру Оксана Балясна.

Крім того, собаки великих порід (вище ніж 45 см у холці) за наявності намордника та повідка (ланцюжка або ремінної прив’язки) перевозяться в окремому купе купейного вагона (не більше двох особин). При цьому пасажир зобов’язаний оплатити вартість проїзних документів за кількістю незайнятих місць у купе за повним тарифом, крім випадків, якщо цей пасажир належить до осіб, пільги яких визначено законодавством України.

За словами юристки, пасажир має право перевозити при собі дрібних кімнатних тварин, які не створюють загрозу оточуючим (собак малих порід, котів, птахів тощо), у поїздах та вагонах усіх категорій (крім вагонів типів «СВ» та «М») у спеціальних засобах для перевезення (клітка, контейнер, ящик, ємність або інша тара жорсткої конструкції), що унеможливлюють пошкодження чи забруднення вагона. Перевезення має здійснюватися на місцях, передбачених для розміщення ручної поклажі (у вагонах нічних поїздів - під полицею або на полиці поруч з пасажиром, у вагонах з місцями для сидіння - на руках у пасажира або під місцями для сидіння).

Перевезення дрібних кімнатних тварин, які не створюють загрозу оточуючим (собак малих порід, котів, птахів тощо), у вагонах більш високого класу типу «СВ» та «М» дозволяється за умови викупу усіх незайнятих місць та розміщення тварини у спеціальних засобах для перевезення.

У регіональних потягах великих собак перевозять у крайніх тамбурах першого і останнього вагонів під наглядом супровідника, а малих розміщують під місцями для сидіння в ящиках, кошиках, клітках (не більше двох особин).

Обов’язковою умовою для перевезення собак, дрібних кімнатних тварин та кімнатних декоративних птахів є наявність оформленого належним чином ветеринарного документа.

Плата за перевезення живих тварин (собак, котів та птахів) при пасажирі у пасажирських вагонах сплачується за особину чи місце за тарифом на перевезення багажу як за 20 кг, оформлення перевезення здійснюється за багажною квитанцією.

Особам з інвалідністю з порушеннями зору у разі пред’явлення документа, що посвідчує право на пільгу, дозволяється провозити із собою собаку-поводиря у вагонах усіх категорій без додаткової оплати, при цьому власник собаки-поводиря має забезпечити наявність намордника. Собака-поводир повинен знаходитись поруч з пасажиром, якого супроводжує, та утримуватись на короткому повідку (ланцюжку або ремінній прив’язці).

Згідно з Угодою між залізничними адміністраціями держав-учасниць співдружності незалежних держав, Грузії, Латвійської, Литовської Республіки, Естонської Республіки про особливості застосування окремих норм угоди про міжнародне пасажирське сполучення від 01 листопада 1951 року пасажир має право провозити при собі кімнатних тварин (собак, кішок, птахів), при наявності відповідних ветеринарних документів, у спеціальній тарі в рахунок норми ручної поклажі на місцях, призначених для розміщення ручної поклажі. Додаткова плата за провезення кімнатних тваринах не стягується.

Читайте також: В ОАСК оскаржують встановлення Урядом 4 рівнів епіднебезпеки

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати