Міністерство юстиції України та Державне агентство з питань електронного урядування України презентували нову електронну послугу з реєстрації ТОВ, що діє на підставі модельного статуту.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
"Коли юридичні особи-ТОВ беруть за основу модельний статут, їм не потрібно нікуди ходити, ні з ким контактувати, а лише економити свій час, кошти та легше вести бізнес. Але це все тільки початок", - заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
У свою чергу Міністр юстиції Павло Петренко виокремив 3 кроки для реєстрації ТОВ:
1. Увійти в особистий кабінет на Онлайн-будинку юстиції за допомогою електронного підпису.
2. Заповнити опитувальник, який автоматично згенерує заяву статут та рішення зборів відповідно до обраних вподобань.
3. Підписати згенеровані документи електронним підписом та подати заяву.
Серед іншого, онлайн-послуга забезпечить:
- онлайн-реєстрацію ТОВ з можливістю формування необхідної редакції модельного статуту шляхом вибору відповідних пунктів або використання редакції за замовчуванням;
- можливість одночасного подання заяви на застосування спрощеної системи оподаткування;
- можливість одночасної реєстрації платником податку на додану вартість;
- для чинних ТОВ, що працюють на підставі власної редакції установчих документів, - можливість переходу на роботу на підставі нового модельного статуту.
Е-послуга реалізована у вигляді покрокової анкети з детальними підказками та не потребує сканування документів, оскільки для проведення реєстрації вони створюються автоматично на порталі та мають бути завірені електронними підписами всіх засновників. Таким чином зареєструвати товариство з обмеженою відповідальністю, що діє на підставі модельного статуту, тепер можна за кілька хвилин в режимі онлайн та без складних бюрократичних процедур.
Крім цього, пан Петренко зазначив, що до кінця року буде введено в активну фазу 50 додаткових сервісів, зокрема щодо питань реєстрації благодійних фондів, удосконалення системи повідомлення інформації про нерухоме майно тощо.
У свою чергу голова Держагентства з питань е-урядування Олександр Риженко розповів про послуги з дев'яти ключових сфер життя громадян, зокрема, соціальні, підприємницькі, реєстрація бізнесу, земельні відносини тощо, а також про стадії розвитку електронних послуг. Також на заході виступили Хольгер Тауш, директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні, та Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.