07 лютого 2019, 13:30

Спецдоповідач ООН закликав переглянути законопроект 9055 через невідповідність міжнародним стандартам

НААУ

Спеціальний доповідач ООН з питань незалежності суддів та адвокатів Дієго Гарсія-Саян звернувся до Президента України Петра Порошенка з листом щодо змісту законопроекту "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" №9055.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє прес-служба НААУ.

Читайте також: "ГО "Лабораторія законодавчих ініціатив" оприлюднила звіт про адвокатську етику в Україні".

У листі зазначено, що законопроект включає низку положень, що "можуть поставити під загрозу вільне та незалежне здійснення юридичної професії і здатність національної асоціації адвокатів захищати інтереси своїх членів і незалежність адвокатської професії в цілому".

Так, зауваження спецдоповідача ООН до тексту законопроекту стосуються таких розділів законопроекту, як доступ до професії, дисциплінарні провадження, вимоги до несумісності та незалежність професійної організації адвокатів. У зв’язку з цим відповідно до мандату, який доручила Рада ООН з прав людини, спецдоповідач рекомендує "переглянути законопроект "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" з метою забезпечення його відповідності існуючим міжнародним стандартам прав людини, що стосуються незалежності адвокатської професії".

Загалом, рекомендації містять 4 пункти та окремий коментар щодо порядку розробки змін до законопроекту: "Я також хотів би рекомендувати, щоб такий огляд проводився в тісній консультації з практикуючими юристами та їх професійними організаціями, аби забезпечити, щоб їхні законні очікування та занепокоєння були враховані і відображені в тексті закону".

Також вказується, що під час розробки законопроекту консультації з представниками адвокатури - окремо та через їх професійні асоціації - були обмежені. Як стверджується, лише кілька представників національної асоціації адвокатів мали право брати участь у консультативному процесі, внаслідок чого їхні погляди не були враховані під час підготовки проекту. "Відсутність належної консультації з адвокатами під час законотворчого процесу є джерелом занепокоєння", - вказано у листі.

Читайте також: "Президента просять прискорити реформу адвокатури: петиція щодо законопроекта №9055".

"Мандат Спеціального доповідача неодноразово підкреслював, що законодавство, що стосується юридичної професії, має бути розроблено безпосередньо представниками цієї юридичної професії. У встановленому законодавством порядку юридична професія повинна належним чином консультуватися на всіх етапах законодавчого процесу", - зазначено в документі.

З повним текстом листа англійською мовою можна ознайомитися тут. Повноваження та статус спецдоповідача ООН з питань незалежності суддів та адвокатів описано тут.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати