02 квітня 2020, 18:24

Рішення НАЗК за 2019 рік оскаржують у суді понад 60 суб’єктів

Прес-служба НАЗК

За результатами повних перевірок декларацій, проведених НАЗК у 2019 р., Національне антикорупційне бюро України зареєструвало 96 кримінальних проваджень.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Подання звітності та здійснення внесків: НАЗК надало відповіді».

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

Наразі низка високопосадовців у судовому порядку вимагають визнати протиправними та скасувати рішення Національного агентства про результати повних перевірок таких декларацій. Загалом рішення, які прийняла НАЗК за 2019 р., оскаржують у судовому порядку 66 суб’єктів.

Зокрема, 23 березня 2020 р. Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження за позовом колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони Олега Гладковського до Національного агентства. Так, у рамках повної перевірки декларації Олега Гладковського за 2015 р. Національне агентство виявило порушення на загальну суму 1,29 млн грн. Зокрема, декларант не вказав автомобіль Audi R8, який належав його сину. За даними Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, вартість авто - більше мільйона гривень.

У судовому порядку вимагає скасувати рішення про результати повної перевірки декларації за 2017 р. народний депутат України V-VIII скликань Олег Ляшко. У декларації він, серед іншого, вказав отриманий в лотерею виграш на суму 571 045 грн. від підприємства «Українська національна лотерея» тото «Фаворит Спорт». Однак «Українська національна лотерея» у відповідь на запит Національного агентства повідомила, що Олег Ляшко за виграшем у лотереї до офісів компанії в 2017 р. не звертався, а виплати йому не здійснювалися. До того ж в «Українській національній лотереї» відсутні відомості щодо ігрових білетів, копії яких Ляшко надав до НАЗК.

Також до ОАСК, за даними сайту суду, з позовом до НАЗК звернувся народний депутат Сергій Тарута. У декларації за 2016 р. він не зазначив відомості про деякі земельні ділянки у власності та користуванні, а також вказав неповні відомості щодо деяких об’єктів нерухомості. Наразі суд вирішує питання про відкриття провадження в адміністративній справі.

У судовому порядку оскаржує рішення НАЗК народний депутат Нестор Шуфрич. Загальна сума встановлених недостовірних відомостей у декларації депутата за 2016 р. становить понад 14 млн грн., а за 2017 р. - понад 13 млн грн. Зокрема, у декларації за 2016 р. народний депутат не зазначив вартість низки своїх об’єктів нерухомості: двох земельнихділянок, двох житлових будинків та шести квартир. У декларації за 2017 р. депутат не зазначив вартість двох орендованих у цьому році автомобілів.

Генеральний директор ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» Павло Рябікін оскаржує рішення НАЗК щодо перевірки декларації за 2016 р. Керівник державного підприємства не вказав дані про нежитлові приміщення, автомобіль та доходи доньки, зазначеної як член сім’ї. Загальна сума недостовірних відомостей у декларації становить понад 10,6 млн грн.

Читайте також: «НАЗК: дані для заповнення декларації можна отримати дистанційно».

Народний депутат VIIІ скликання Ігор Шкіря, що також оскаржує рішення НАЗК, серед іншого, у кількох деклараціях не вказав земельні ділянки дружини загальною вартістю понад 25 млн грн.

Відповідно до п. 4 ст. 48 Закону «Про запобігання корупції», проведення контролю та перевірки декларацій, а також рішення, прийняті за їхніми результатами, не перешкоджають проведенню досудового розслідування та судового провадження у порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України. Таким чином, рішення суду з приводу результатів повної перевірки декларацій не має юридичного значення для вирішення питання про можливе притягнення до кримінальної відповідальності.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати