12 квітня 2025, 10:34

Верховна Рада привела законодавство у відповідність до рішення КСУ: деталі

Пресслужба КСУ

9 квітня 2025 року набрав чинності закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звʼязку з Рішенням Конституційного Суду України від 14 лютого 2024 року № 1-р(I)/2024 щодо гарантування захисту прав і свобод особи за рішенням Європейського суду з прав людини" від 11 березня 2025 року № 4283–IX (далі – Закон). Про це повідомила пресслужба КСУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВС визнав недійсним договір управління багатоквартирним будинком, укладений строком понад один рік".

У КСУ вказали, що закон ухвалений з метою приведення положень процесуального законодавства у відповідність із зазначеним рішенням КСУ, зокрема, викладено в новій редакції ст. 321 ГПК України, ст. 424 ЦПК України та ст. 363 Кодексу адміністративного судочинства України.

"Новими положеннями передбачена можливість поновлення строків для перегляду судового рішення за виключними обставинами у звʼязку з рішенням міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, яке набуло статусу остаточного, після спливу десяти років із дня набрання таким судовим рішенням законної сили. Водночас заява про перегляд судового рішення за виключними обставинами повинна бути подана протягом 30 днів із дня, коли така особа дізналася або могла дізнатися про набуття цим рішенням статусу остаточного"– йдеться в повідомленні.

Водночас особи, щодо яких постановлено рішення ЄСПЛ, яке набуло статусу остаточного до набрання чинності Законом, та після спливу 10 років із дня набрання законної сили судовим рішенням, яке може бути переглянуте за виключними обставинами, мають право впродовж 30 днів із дня набрання чинності Законом звернутися до суду із заявою про перегляд судового рішення за виключними обставинами у визначеному порядку.

З текстом Закону можна ознайомитися на вебсайті Верховної Ради за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати