10 вересня 2020, 13:49

Рада НБУ ухвалила основні засади грошово-кредитної політики на 2021 рік

Прес-служба Національного банку України

Рада Національного банку України під час сьогоднішнього засідання ухвалила Основні засади грошово-кредитної політики на 2021 рік і середньострокову перспективу (далі – Основні засади).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Правління НБУ призначило керівників трьох департаментів".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Як зазначається, документ розроблений на основі пропозицій Правління Національного банку з урахуванням Стратегії монетарної політики Національного банку, що забезпечує послідовність політики регулятора.

Так, відповідно до Основних засад наступного року Нацбанк:

  • продовжуватиме політику таргетування інфляції для забезпечення цінової й фінансової стабільності, а також сприяння стійким темпам приросту ВВП;
  • підтримуватиме темпи зростання цін у середньостроковій перспективі на рівні 5% із допустимим діапазоном відхилень 1 в.п.;
  • дотримуватиметься й надалі режиму плаваючого курсоутворення і не таргетуватиме досягнення певного рівня або діапазону обмінного курсу.

Монетарна політика базуватиметься на принципах інституційної, фінансової та операційної незалежності Національного банку. 

Гнучкість режиму інфляційного таргетування Національний банк також використовуватиме для найкращого сприяння економічному зростанню. 

Зокрема, особлива увага приділятиметься розвитку кредитування. Прогнозованість інфляції та зрозумілі для економічних агентів рішення з монетарної політики будуть фундаментом для поглиблення фінансової системи і формування в економіці достатнього обсягу довгострокових і доступних фінансових ресурсів. Заходи з підтримки кредитування включатимуть також активну взаємодію з урядом у частині зниження кредитних ризиків банківської системи та структурної перебудови економіки.

"Основні засади грошово-кредитної політики на 2021 рік – це сигнал бізнесу та експертній спільноті про послідовність нашої політики. Низька та стабільна інфляція залишається нашим пріоритетом. Водночас Національний банк ставить перед собою амбітне завдання не тільки підтримувати помірні темпи зростання цін, але й пожвавити банківське кредитування, сприяти здешевленню і подовженню строковості фінансових ресурсів для розвитку реального сектору економіки", - зазначив Голова Національного банку Кирило Шевченко.

У НБУ  підкреслили, що підвищення рівня кредитування та довіри до банківської системи мають сприяти формуванню потужного внутрішнього ринку та підвищенню стійкості економіки до шокових впливів. В середньо- та довгостроковій перспективі це забезпечуватиме надійне підґрунтя для збереження стабільної та низької інфляції.

У визначений законодавством термін Основні засади будуть надіслані до Верховної Ради України з метою інформування. 

Нагадаємо, НБУ розширив перелік прийнятної застави за кредитами для екстреної підтримки ліквідності.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати