07 квітня 2020, 14:00

НАЗК та СБУ забезпечують прозорість декларування високопосадовців спецслужби

Прес-служба НАЗК

19 липня 2019 р. НАЗК затвердило порядок здійснення заходів фінансового контролю в СБУ стосовно окремих категорій осіб.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Подання звітності та здійснення внесків: НАЗК надало відповіді".

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

У НАЗК зазначили, що заходи з фінансового контролю декларацій осіб, що обіймають посади, перебування на яких пов’язане з державною таємницею, мають здійснюватися відповідно до порядку, який визначає Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) (ст. 52-1 Закону України "Про запобігання корупції"). 

"Всупереч Закону в 2016 р. СБУ затвердила акт, що встановлював щодо керівництва СБУ відмінні від інших працівників Служби правила подання декларацій. Це дозволило вказаним особам уникати фінансового контролю зі сторони НАЗК. 

Голова НАЗК Олександр Новіков вніс Голові СБУ Івану Баканову припис щодо усунення порушення Закону України "Про запобігання корупції" та скасування зазначеного незаконного акту. На виконання припису СБУ скасувала незаконний акт", - вказали у НАЗК.

Відповідно до вимог законодавства, у 2020 р. посадові особи СБУ, які призначаються та звільняються з посад актами Президента, що не становлять державної таємниці, подають свої декларації до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Нагадаємо, рішення НАЗК за 2019 р. оскаржують у суді понад 60 суб’єктів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати