З початку повномасштабного вторгнення рф було близько 48 тисяч повідомлень про людей, які зникли безвісти. Всього на даний час було знайдено майже 30 тисяч людей за цими заявами.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Як безпечно користуватися генераторами: поради ДСНС"
Про це в ефірі телеканалу FreeДом повідомила речниця МВС України Альона Матвєєва.
Мова йде про заяви, які було подано до Нацполіції, оскільки люди могли звертатись і до інших правоохоронних органів. Вона зазначила, що поліція починає пошуки після отримання відповідної заяви.
«Інформація вноситься в ЄРДР і правоохоронці починають максимально збирати дані про людину: де зникла людина, чи це було при обстрілі, чи під час окупації. Якщо заяву подає родич зниклого безвісти, робиться ДНК-експертиза, дані якої вносяться у відповідну базу даних», - сказала Альона Матвєєва.
Заяви про зниклих безвісти можна подати в телефонному режимі, поштою і безпосередньо у відділках поліції.
«Подавати заяву можуть не лише родичі, це можуть бути друзі, колеги, знайомі. Обов’язково треба вказати дату та місце зникнення, хоча б приблизно, анкетні дані, дату і рік народження, особливі прикмети, номери телефонів, паспортні дані, а також контакти осіб, які можуть знати куди могла зникнути особа», - додала речниця МВС України.
За її словами, зниклих безвісти найбільше в тих регіонах, де йдуть активні бойові дії – це Донецька та Луганська області.