14 січня 2025 року у Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт №12374-2 «Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перезавантаження Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, та посилення його інституційної спроможності».
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: «Права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування розширять: ухвалено законопроєкт»
Про це повідомили у АПВУ.
Ним передбачається внесення змін до Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» від 10.11.2015 р. № 772-VIII та Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» від 02.06.2016 р. № 1403-VIII.
Законопроєкт спрямований на створення умов для економічно ефективного (самоокупність управління, збереження вартості активів) та корупційно невразливого управління арештованими активами, із забезпеченням балансу публічного та приватного інтересу в кримінальному провадженні та у справі про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави.
Так, законопроєктом №12374-2 запропоновано наступні зміни, які мають важливе значення і для спільноти приватних виконавців, а саме:
- Розширити повноваження приватних виконавців та залучити їх до управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів. Зокрема, управителем активами може бути особа, яка здійснює професійну діяльність приватного виконавця та відомості про яку внесено до Єдиного реєстру приватних виконавців України, та має стаж здійснення такого виду діяльності не менше 3 років, пройшла навчання з питань управління активами в порядку, визначеному Національним агентством, і отримала сертифікат управителя активами;
- Приватний виконавець під час здійснення своєї діяльності зможе займатися діяльністю управителя активами відповідно до положень Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів»;
- Приватні виконавці будуть входити до складу Кваліфікаційно-контрольної комісії управителів активами. Асоціацією приватних виконавців України призначатимуться два члени до складу цієї комісії.