15 січня 2025, 18:09

Права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування розширять: ухвалено законопроєкт

Пресслужба Мінсоцполітики

Верховна Рада України підтримала законопроєкт №5344-д, який суттєво розширює права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "За ініціативи України відбулось засідання РБ ООН на тему російських злочинів проти українських військовополонених та цивільних"

Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.

Зокрема, законопроектом передбачається: зняття законодавчих обмежень (можна працювати на будь-якій роботі, крім тієї, що прямо протипоказана за станом здоров'я), також будуть застосовані однакові правила щодо працевлаштування людей з інвалідністю для приватного і державного секторів економіки.

"Ключове завдання держави – це збереження та розвиток людського потенціалу. Це особливо цінно зараз, під час війни, коли ми боремося за життя та здоров'я кожного громадянина. Даний законопроєкт покликаний оточити реальною підтримкою людей з інвалідністю, якої вони так потребують. Зокрема, наших ветеранів, які хочуть бути зайнятими і незалежними. Окрім цього, ініціатива важлива і для бізнесу, який створюючи реальні робочі місця для людей з інвалідністю, отримає підтримку від держави”, - зазначила Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович.

За словами очільниці Мінсоцполітики, законопроєкт суттєво наближає умови працевлаштування до європейських, де понад 50% людей з інвалідністю – працевлаштовані. Натомість в Україні ця цифра близько 16%.

Серед норм ухваленого законопроєкту також:

Соціальний супровід на робочому місці: людина з інвалідністю отримує послугу соціального супроводу на робочому місці (у взаємодії з роботодавцем, трудовим колективом), додатково може залучатися персональний асистент, перекладач жестової мови.

Професійна адаптація (залучення приватних агенцій для працевлаштування людей з інвалідністю, фінансування освіти та перепідготовки осіб з інвалідністю).

Фінансування облаштування робочого місця (впровадження державних стандартів облаштування робочого місця для різних видів втрати функціоналу, роботодавець може отримати компенсацію за застосування розумного пристосування робочого місця для працівника з інвалідністю за рахунок спеціально створеного фонду, що наповнюється з цільових внесків; людина з інвалідністю, яка здійснює діяльність як ФОП, також може отримати компенсацію для облаштування свого робочого місця).

Можливість вибору для роботодавця: працевлаштувати осіб з інвалідністю в межах нормативу або сплатити цільовий внесок, який спрямовується до фонду для підтримки працевлаштування людей з інвалідністю.

Нові можливості для соціального підприємництва, а саме пільги та компенсації можуть отримати не лише підприємства громадських організацій осіб з інвалідністю, а й будь-які підприємства, що працевлаштовують визначену в законі кількість людей з інвалідністю; розширюються критерії для створення підприємств трудової інтеграції та захищеного працевлаштування.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати