29 листопада 2019, 18:47

КМУ хоче запустити сервіс е-квитанцій, - Дмитро Дубілет

Кабінет Міністрів України планує запустити сервіс, який дозволить позбавитися явища, коли чиновники вимагають від громадян квитанцію про оплату (інколи - з мокрою печаткою).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте таокож: "15% населення України живе в зоні цифрового розриву, - Укртелеком".

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Міністр КМУ Дмитро Дубілет.

"Що б ви не оплачували (паспорт, аліменти, мита тощо), ви майже завжди не зможете зробити платіж просто з мобільного додатку або Інтернет-банку. Потрібно або платити в місцевих касах чи кіосках, або отримувати у банківському відділенні квитанцію, або, у кращому випадку, роздруковувати квитанцію на домашньому принтері.

Сервіс буде дуже простий. Колись давно ми запускали сервіс pb.ua/check, на якому можна перевірити квитанцію Привату за її номером. Новий сервіс буде працювати за схожим чином, але для всіх банків", - розповів пан Дубілет.

"Ми створимо веб-сторінку (наприклад, check.gov.ua), до якої через просте і надійне API зможуть підключитись будь-які українські банки. Користувач заходить на сторінку, вводить номер квитанції - і бачить її на екрані. Якщо потрібно, можна скачати її з накладеним ЕЦП. Так ви зможете зробити платіж з Приват24, monobank або іншого банку, отримати номер квитанції і відразу показати його чиновнику.

Звісно, мало буде створити цей сервіс. Після цього треба навчити чиновників їм користуватися. Ми приймемо постанову, якою зобов'яжемо все держоргани переглянути свої процедури та не вимагати паперові квитанції", - зазначив Міністр.

За його словами, сервіс можна запустити впродовж 1-3 місяців.

Нагадаємо, усю територію України оцифрують уже наступного року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати