29 листопада 2019, 17:16

15% населення України живе в зоні цифрового розриву, - Укртелеком

Укртелеком

15% населення України не має можливості доступу до широкосмугового інтернету.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Отримання коштів від покупців через банківські термінали: чи потрібен РРО".

Про це повідомляє Укртелеком.

Згідно з актуалізованим всеукраїнським дослідженням ПАТ "Укртелеком" щодо скорочення цифрового розриву, в Україні мешкає близько 6,3 млн громадян (15% від загального населення), які не охоплені мережами жодного з операторів інтернет послуг. Про це розповів Денис Захаренко, директор з розвитку масового сегмента ПАТ "Укртелеком".

Так, дані співпадають з результатами попереднього аналізу компанії "Хуавей Україна" щодо підключення до інтернету: 84,9% населення проживає на території, де є можливість підключення до мережі фіксованого широкосмугового інтернету. За методологією аналізу "Хуавей Україна" враховується населення кожної громади, у якій з’являється хоча б один замір тесту швидкості доступу до мережі інтернет, що надається провайдерами та операторами зв’язку.

Як зазначається, Укртелеком розробив проект з підключення 5,1 тис. населених пунктів в зоні цифрового розриву. Завдяки проекту інтернетом буде охоплено 3,6 млн громадян, а вартість державних інвестицій на те, щоб наблизити показник охоплення інтернетом до середньоєвропейського складає 1,8 млрд грн.

"У нас є спільне завдання: побудувати телекоммережі там, де їх немає, наближаючи показник проникнення фіксованого інтернету до середньоєвропейського показника - 97%. Для цього є напрацьована система державно-приватного партнерства, де на $1 від уряду є $1 інвестицій бізнесу. Отже, якщо загальні інвестиції в розбудову мережі в 5,1 тис. населених пунктах по всій країні, де мешкає 3,6 млн наших громадян, складають близько 4 млрд грн, то інвестиції від уряду складатимуть 1,8 млрд грн - що є вартістю, наприклад, побудови одного з половиною Шулявського моста", - заявив Денис Захаренко.

Нагадаємо, Україна та Естонія підписала меморандум про співпрацю у сфері цифрових трансформацій.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати