13 вересня 2022, 14:52

Кабмін передав у постійне користування Чорнобильському заповіднику 230 тисяч гектарів землі

Пресслужба Міндовкілля

Уряд передав 226 964,7 га у постійне користування Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику. Відповідне рішення Кабінет Міністрів України прийняв на своєму засіданні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Викиди в атмосферне повітря: чи завжди потрібен дозвіл на зберігання пального"

Заповідник було створено ще у 2016 році, але до цього часу його землі не були належним чином оформлені. Наразі ці питання будуть впорядковані, а перед установою відкриються ще більші можливості для розвитку своєї природоохоронної та наукової діяльності”, - прокоментував  Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. 

За його словами, 226 964,7 га зони відчуження та зони безумовного відселення - це найбільший резерват дикої природи у Європі. Територію Чорнобильського заповідника можна порівняти з площею трьох Києвів, або Дністровського району у Чернівецькій області, чи скажімо, Яворівського району на Львівщині або Бучанського на Київщині. На території заповідника може поміститися 4 Карпатські біосферні заповідники або 5 Національних парків «Синевир» чи 6 Асканій – Нових.

За 6 років існування Чорнобильський заповідник пройшов шлях від реєстрації звичайної бюджетної установи до одного з флагманів впровадження  креативних ідей і передових технологій. У 2020 році він був включений до світової бази територій, що охороняються (WDPA) та до системи GBIF з публікацією та оновленням датасетів, у 2022 році отримав Свідоцтво про державну атестацію наукової установи.

Статус законного землекористувача дасть можливість заповіднику більш ефективно виконувати природоохоронні завдання, в тому числі в умовах відновлення після воєнних дій. Крім того, установа зможе  розвивати свій потенціал як унікальна міжнародна платформа для наукового співробітництва”, - наголосив Руслан Стрілець. 

Міністр також повідомив, що після оформлення Чорнобильським заповідником права постійного користування земельними ділянками буде повністю припинена діяльність ДСП "Північна Пуща", яка пов'язана із веденням лісогосподарства. Натомість, заповідник здійснюватиме виключно природоохоронні заходи, спрямовані на поліпшення та збереження лісових комплексів зони відчуження.

Довідково

Біорізноманіття Заповідника вражає:  більше 300 видів хребетних тварин, з яких 75 видів занесені до Червоної книги України, та понад 1,2 тисячі видів судинних рослин. Справжньою родзинкою Заповідника є постійно зростаюча популяція диких коней. До п’ятиріччя природоохоронної установи Національний Банк України навіть видав ювілейну монету із зображенням чорнобильських коней Пржевальського.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати