20 лютого 2020, 13:14

ЄСПЛ: відмова визнати громадянство особи коштувала державі €6 тис.

ECHR. Ukrainian Aspect

Іноді ні штамп у паспорті, ні участь особи у виборах, ні її статус офіцеру запасу країни не можуть переконати державні органи та суд визнати таку особу громадянином. І тоді єдина надія залишається на Європейський суд з прав людини.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄСПЛ дослідив межі допустимої поведінки адвоката у суді".

ЄСПЛ ухвалив рішення у справі «Ахмадов проти Азербайджану» (заява № 32538/10), передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Азербайджанець (за етнічною приналежністю) Ельдар Ахмадов, який народився у Грузії, у 1991 році переїхав до Баку на навчання. Після розпаду СРСР органи внутрішніх справ Азербайджану поставили печатку в його паспорті, виданому ще в Радянському Союзі, про те, що він є громадянином Азербайджанської Республіки.

Але коли Ахмадов у 2008 році подав заяву для отримання посвідчення особи, йому було відмовлено. Адже відповідно до Закону про громадянство від 1998 року громадянами вважалися особи, які мали постійну реєстрацію в Азербайджані. А той мав лише тимчасову реєстрацію студента.

Таке рішення Ахмадов оскаржив до суду та навіть виграв першу інстанцію. Але апеляція та верховний суд не погодилися з таким рішенням. Були відхилені такі аргументи, що особа брала участь у виборах, значилася як громадянин Азербайджану в свідоцтві про народження його сина, виданого в Грузії, і числилася військовим офіцером запасу в Азербайджані.

Тоді він звернувся до ЄСПЛ, Посилаючись на на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Ахмадов скаржився на відмову видати  йому посвідчення особи.

Суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій та призначив 6 000 євро відшкодування моральної шкоди.

Читайте також: "Конвенція гарантує права біженців лише у пунктах пропуску?".

З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі «Ахмадов проти Азербайджану» (заява № 32538/10), у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати