29 квітня 2025, 17:41

Отримувачі держгрантів сплатили майже 7 млрд грн податків та зборів у бюджет

Державна служба зайнятості

Понад 25 тисяч грантів на 6,2 млрд гривень на створення та розвиток власної справи видала Служба зайнятості з початку дії програми у 2022 році. З них 2,7 тисячі грантів цього року. Середній розмір гранту становить 240 тисяч гривень, розповіла в інтерв’ю «Укрінформу» директорка Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Навчання без відриву від служби: Уряд погодив новий законопроєкт».

Вона зазначила, що переможці державних грантових конкурсів створили 38 тисяч робочих місць та сплатили станом на 1 квітня 6,9 млрд гривень податків та зборів.

«1 липня буде три роки, як розпочалася програма «Власна справа». Я добре пам’ятаю нашу першу нараду щодо цього проєкту. Від ідеї до реалізації пройшло лише близько місяця – це із написанням постанови, яку потім ухвалив Уряд, інтеграцією з державним порталом «Дія», з уповноваженим банком. На початку, звісно, багато хто не вірив, що держава даватиме гранти на бізнес, але пішла інформаційна кампанія і разом із нею прийшли і люди. Зараз програма досить популярна», – наголосила Юлія Жовтяк.

Директорка Служби зайнятості звернула увагу на те, що для отримання гранту не потрібно мати досвід ведення підприємницької діяльності, адже на цьому приймальна комісія не фокусується. Проте всі заявки уважно розглядаються, проходять zoom-зустрічі, спеціалісти слухають, як люди захищають свій бізнес-план, наскільки вони обізнані  в тому, чим планують займатися. Зовсім із нуля в підприємництво заходить близько 18% грантерів, для ветеранських грантів ця цифра трохи вища – 34%.

«Трапляються випадки, коли людина розпочала бізнес на отримані від держави кошти, а потім цей бізнес закривається. За умовами договору такий грант підлягає поверненню протягом 30 днів. Багато хто не може одномоментно повернути всю суму одразу, бо є гранти і по кілька сотень тисяч гривень. На такий випадок урядом ухвалено рішення про надання розстрочки на 12 місяців. Укладається додаткова угода, і якщо людина дотримується її, погашає борг вчасно, ніякого претензійно-позовного процесу [не відбувається]», – акцентувала Юлія Жовтяк.

За її словами, серед 25 тисяч виданих грантів лише 1% проблемні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати