17 травня 2019, 23:26

Дебати на посаду Президента АПУ: коротко про головне

Сьогодні, 17.05.2019 р., рівно за тиждень до чергових виборів керівництва Асоціації правників України, які відбудуться 24.05.2019 р. під час VIІ Східноукраїнського юридичного форуму в м. Харків, АПУ спільно з «Юридичною Газетою» провели дебати між двома кандидатами на пост Президента АПУ – Денисом Бугаєм та Андрієм Вишневським.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


60833496_2178386452239651_3999520687596240896_o

Кожному кандидату були надані рівні можливості для донесення власної позиції та програмних засад діяльності. Захід складався з трьох частин. Перший етап передбачав вступне слово і презентацію своєї програми кожним із кандидатів. Під час другого етапу кандидати інтерв’ювали один одного. Спочатку Андрій Вишневський проінтерв’ював Дениса Бугая. Проте Денис Бугай вирішив не ставити питання Андрію Вишневському, оскільки зазначив, що він і так знає всі його відповіді, тому не варто витрачати на це час. Третій етап складався з відповідей кандидатів на питання від присутніх. Завершувала цей захід коротка заключна промова кандидатів.

Нижче наводимо основні меседжі кандидатів-учасників дебатів.

Денис Бугай:

Про Асоціацію і Президентство

- Очолювати Асоціацію правників – це не лише відповідально, це ще й великий виклик, тому що наша спільнота дуже вибаглива.

- В чому наша унікальність? Це три критерії: ми добровільно об’єдналися 16 років тому і наш проект не помер, а навпаки, активно розвивається; ми існуємо лише за власні ресурси; ми об’єднуємо тих, кого на перший погляд неможливо між собою об’єднати – конкурентів.

- Ми – об’єднання практикуючих юристів, професіоналів, для яких верховенство права не є пустим словом.

Стратегія і напрями розвитку

- П’ять стратегічних напрямків: ефективна система управління Асоціацією; зробити Асоціацію впливовим експертним центром і лідером думок; вільний конкурентний високоетичний ринок; сучасна мобільна юридична освіта; незалежне справедливе правосуддя.

- Асоціація має стати неформальним регулятором юридичної спільноти та встановлювати до здійснення юридичної практики вищі вимоги, ніж це встановлює закон.

- Я пропоную затвердити стандарт юридичної практики та етичного кодексу. Взяти за зразок одні з найкращих Кодексів (наприклад, Американської асоціації юристів), адаптувати їх до України, затвердити та показати це як дороговказ, що ми вважаємо ідеалом і до чого разом будемо йти.

60188166_2178385778906385_2844797585942642688_o

- Асоціація має культувати відповідальне ставлення до податків та гонорарів юристів.

- Асоціація має проводити постійні опитування та дослідження ринку. Асоціація має стати джерелом інформації про ринок, одним з юридичних ЗМІ.

- Впровадити навчальні програми для колег, які бажають започаткувати юридичну практику або стати партнером.

Щодо незалежного правосуддя

- Ми маємо змінити парадигму і зрозуміти, що за правосуддя відповідають не лише судді, але й адвокати та прокурори. Наша мета – незалежний суддя, незалежний прокурор.

- Я пропоную створити власний індекс рівня правосуддя в Україні. Правосуддя і стан правосуддя оцінюють хто завгодно, тільки не юристи. Ми маємо впровадити свій незалежний індекс, динаміку змін у системі правосуддя і робити цей індекс публічним. Так, це складна робота, але я впевнений, що разом з професійними рейтинговими агентствами ми з цим впораємося.

- Ініціатива, що може якісно вплинути на стан правосуддя, якщо Асоціація стане центром інформаційного та юридичного захисту для суддів та прокурорів, які заявили про тиск, або тих суддів та прокурорів, які є викривачами.

Щодо внутрішніх ініціатив

- Наша ціль – модернізація системи управління і виборів. Ми маємо продукувати горизонтальну спільноту лідерства, де кожен зможе реалізувати свій лідерський потенціал.

- Керівником Асоціації має бути не президент, як сьогодні, не правління, а Full-time професійний менеджер.

- Президент правління має виконувати лише контрольно-політичну функцію, де він визначає напрямок руху і пріоритети, а Full-time менеджер з командою має керувати Асоціацією правників. Тоді ми не будемо залежати від особистостей президента і правління.

- Регіональна політика також є одним з ключових пріоритетів. Мої пропозиція – передбачити квоту для членів регіональних осередків у правлінні та продовжити управлінську й фінансову децентралізацію.

Щодо освіти

- Пропоную неформальну сертифікацію навчальних юридичних програм зі сторони АПУ. Я бачив, як це працює в США, там університети борються за увагу юридичної спільноти. Саме юридична спільнота є неформальним сертифікатом, чи є ця програма позитивом, чи спрямована вона на формування практичних знань і навичок у студента.

60908181_2178386875572942_7323932744587673600_o

Про адвокатуру та політичний тиск

- Всі історії успіху АПУ – це не завдяки, а проти. Нас ніколи не зупиняли труднощі, тому ми все одно будемо рухатися далі, незважаючи на те, що сьогодні політична кон’юнктура не на нашому боці. Однак завтра все може змінитися і ми маємо бути готові. Той проект адвокатури, який є сьогодні, в ідеальному стані, але над ним можна працювати й надалі.

АПУ як частина життя

- Я вже звик до занепокоєння моїм президентством. Були занепокоєння, коли ми групою заходили в правління. Були занепокоєння, коли я вперше ставав членом правління. Я до цього звик. Впевнений, що спільнота оцінить мою роботу і зрозуміє, що ці занепокоєння були безпідставними.

- В Асоціації правників я вже дуже давно. Я пам’ятаю Асоціацію, коли ми проводили десяток заходів на рік (можливо, 20, можливо, 30). Сьогодні ми проводимо 300 заходів. Завдяки тому, що спільнота велика, в різних містах одночасно відбувається декілька заходів. В один день може бути 7 заходів. Це дуже важливо, тому що ми об’єднуємо колег. Вони знайомляться, спілкуються, народжують нові ідеї.

Андрій Вишневський:

Про вибори

- Ми з Денисом – однодумці. Ми разом прийшли в чинне правління у 2017 р. Впродовж 2-х років ми спільно працювали над єдиними цілями, тому цілком природно, що в наших програмах, попри наявність деяких розбіжностей, більше спільного. Це свідчить про те, що Асоціація має заданий вектор розвитку, який ніхто не буде змінювати, незважаючи на те, хто буде обраний президентом.

- Ці вибори – не конкуренція програм, а більшою мірою конкуренція світоглядів.

- Асоціація переживає кризу розвитку, оскільки перероджується із закритого бізнес-клубу в повноцінну громадську організацію, яка представляє інтереси професійної спільноти.

60568984_2178385482239748_8234126264110153728_o

Про роботу в інтересах всієї юридичної спільноти

- Насамперед, це робота з суспільством як з колективним клієнтом, підвищуючи попит на юридичні послуги.

- Асоціація може збільшити дохідність юридичного бізнесу через скорочення обігу готівки в системі правосуддя. Один з генеральних партнерів АПУ нещодавно проводив дослідження. За його оцінками, розмір цього тіньового обігу готівки лише в системі господарських суддів співмірний з обсягом усього юридичного ринку. Тобто майже однаковий. Це говорить про те, скільки юридичні компанії недоотримують через наявність корупції та неможливість чи неготовність розірвати це «порочне коло».

- Захист незалежності юридичних професій. На мою думку, недостатньо реагувати точково на індивідуальні кейси порушення прав, адже сьогодні в більшості випадків ми реагуємо на порушення прав адвокатів, забуваючи про те, що незалежність і суддів, і прокурорів, і нотаріусів, і юридичних експертів, і виконавців так само важлива для справедливого правосуддя.

- Роль Асоціації в регулюванні юридичного ринку. Я думаю, що Асоціація – це чудовий майданчик, щоб домовитися про спільні етичні стандарти та забезпечити моніторинг за їх дотриманням і вирішувати спори, якщо вони виникають.

Щодо Асоціації як агента державних змін

- Асоціація має стати реальним гравцем у виробленні державної політики. Для цього потрібно створити аналітичний центр, необхідно надати більшу організаційну і комунікаційну підтримку комітетам, побудувати ефективну CRM-систему.

- Асоціація має говорити єдиним голосом, незважаючи на те, хто з членів Асоціації говорить.

- Ми маємо розуміти, що не можемо зробити революцію в юридичній освіті. Найкращий розвиток – це еволюційний розвиток.

Трохи про минуле

- Я не сказав, що пішов з Міністерства юстиції через корупцію, я сказав, що пішов через небажання нести політичну відповідальність, точніше розділяти політичну відповідальність за хабарництво. Я не вважаю «піти з посади» єдиним способом запобігання та боротьби з корупцією.

Про Лігу

- Ліга студентів АПУ є достатньо активною. Звичайно, вона має свою специфіку, яка полягає у постійній зміні її складу. Вважаю, що Ліга студентів АПУ – це дуже потужний ресурс для Асоціації. Необхідно генерувати контент, якого в Асоціації бракує. Я максимально інтегрував би членів Ліги до основної діяльності АПУ.

Про інше

- Звичайно, я вважаю, що буде краще для АПУ, якщо я стану президентом, але незалежно від результатів виборів, готовий співпрацювати з тим президентом і тим правлінням як член АПУ, як я робив це раніше.

60708159_2178386012239695_1132893097148022784_o

- Я вважаю, що, конкуруючи з Денисом, ми формуємо дуже важливу традицію і дебатів, і конкуренції програм, і конкуренції світогляду, і залучення членів спільноти до участі в управлінні, тому що факт таких активних виборів до правничої асамблеї та дискусії, які були навколо цього, говорять про те, що АПУ – здорова, перспективна організація, що має велике майбутнє, яке ми спільно будемо створювати.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати