05 липня 2018, 19:13

Все знаю і не роблю. Вам знайомо? Мені - ТАК!

Опубліковано в №27-28 (629-630)

Віра Проценко
Віра Проценко CEO GOLOVABOUTIQUE, кар'єрна консультантка

Вже понад 15 років я працюю з людьми, створюю успішні команди, мотивую, допомагаю рухатися до своїх цілей, змінювати життя та бути собою. Більшість людей точно знають, що їх не влаштовує так, як є зараз. Їм не подобається робота, зарплата, рутина та відсутність змін у їхньому житті.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Ми читаємо купу розумних книжок, відвідуємо тренінги з мотивації, пишемо план на рік і нічого не робимо. Ми знаємо, як схуднути, але цього не робимо. Знаємо, як знайти кращу роботу, але не робимо. Знаємо, як почати свою справу, але не робимо. Знаємо, як вивчити англійську, але не робимо. Існує ще багато інших «не робимо». Чому це відбувається з більшістю з людей? Спробуємо знайти відповіді.

Ви не повірите, але дуже багато моїх клієнтів не розуміють, що далі не мають цілей, до яких з’явиться бажання бігти. Звісно, вони планують купити машини, з’їздити на відпочинок, досягти нових кар’єрних висот, зайнятися спортом та ще багато іншого. Однак це все не надихає, не змушує прокидатися рано вранці, не мотивує ставати іншим, кращим, щасливим!

Перша відповідь у моєму списку – це відсутність цілі. Я знаю, чого я не хочу, але не знаю, ЧОГО САМЕ Я ХОЧУ, В ЧОМУ СЕНС МОГО ЖИТТЯ, ДЛЯ ЧОГО. Для чого мені гроші, моя робота, спорт, навчання, відпочинок, нове помешкання, сім’я тощо? Щоб що? Адже це все інструменти для чогось більшого, справжнього. Пошук такої цілі може бути довжиною в життя, але знайшовши відповідь, ви буде найщасливішою людиною на планеті. Тож починайте вже зараз!

На другому місці у моєму мотиваційному рейтингу – це не ваша ціль. Що за дурня? Такою може бути перша думка. Однак це дійсно так. Багато цілей нав'язує нам суспільство (сім'я, друзі, колеги, партнери по бізнесу). Ми свято віримо, що це нам потрібно. Лише після кількох спроб зробити або зробивши розуміємо, що ми цього не хочемо. Не всім потрібна вища освіта, успішна кар'єра юриста у престижній фірмі, діти, новеньке авто, ранковий біг, гарний будинок, яхта, брендовий одяг та інші атрибути повсякденного життя.

Моя порада – коли ви хочете досягти нової мети, потрібно поставити собі кілька запитань. Для чого? Чи дійсно я цього хочу? Як зміниться моє життя? Чи буду я щасливішою людиною? Коли я це отримаю, що далі? Ми часто дуже формально підходимо до формування наших цілей. Погодьтеся, що записане у вашому блокноті просто слово подорож і подорож з коханою людиною на #сказночноебали мотивує по-різному.

Третя відповідь – це суха ціль, яка не надихає. Іншими словами звучить так: ПОТРІБНО ЗРОБИТИ! Відчуваєте різницю між потрібно і хочу? Якщо в цілі немає емоції та енергії, тобто «ДЛЯ ЧОГО?», її буде важко досягти, а процес досягнення буде дуже складним.

На четвертому місці – підтримка. Рухатися до своєї мрії наодинці непросто. Важко самому себе заохочувати, критикувати, підтримувати, дякувати. Складно постійно підтримувати вогонь, коли вітри дують з усіх боків. Завжди знайдуться ті, хто запевнятиме вас, що нічого не вийде, не варто пробувати, мало досвіду, багато конкурентів… Список можна ще довго продовжувати. Коли я навчалася на курсі з НЛП, я назавжди запам'ятала один з його принципів: «Всесвіт наповнений ресурсами». Не бійтеся просити про допомогу, ділитися своїми планами, будьте вдячні за поради!Навколо нас багато людей, які з радістю підставлять плече підтримки. Чи була у вас така ситуація, коли ви відмовлялися від великого проекту, складного завдання, кардинальних змін у вашому житті? Впевнена, що так. Пам’ятайте, що слона краще їсти невеличкими шматочками. Не поспішайте приймати рішення, візьміть аркуш паперу і намалюйте шлях до мети. Тоді вона здається вже не такою глобальною та абсолютно реальною для виконання.

Останнім у моєму списку є страх – наш найбільший ворог. Він голосно або пошепки говорить: «Не вийде, не зможеш, не впораєшся». Страх виглядати непрофесійно, страх невдачі, страх нерозуміння, страх невідомого, страх втратити стабільність, навіть якщо це лише ілюзія. Звісно, Ви можете не ризикувати, залишатися тим, ким ви є сьогодні. Але знаєте що? Більшість людей наприкінці свого життя шкодують не про те, що не вийшло. Вони шкодують, що ніколи так і не спробували. Життя – не гра, в ній не буде додаткового часу або ще однієї спроби.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати