Під час спілкування зі студентами я часто бачу, як горять їх очі, коли пропонуєш їм уявити себе партнером юридичної фірми. З власної практики можу сказати, що шлях до партнерства може бути різним і залежить як від бажання юриста, так і від підтримки діючих партнерів.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
У цьому році вдруге з 2012 р. ми оголосили про розширення партнерського складу. Партнером став Володимир Єніч, а радником — Катерина Сташків. Я пишаюсь тим, що новообраними керівниками знову стали члени нашої команди. Як для керуючого партнера, мені важливо, що прийняті в компанії цінності та створені умови професійного розвитку демонструють ефективність і бажаний результат.
Для формування партнерів всередині фірми ми визначили декілька умов:
1. Відмова від звичної програми партнерського розвитку
«N‑кількість років помічником, потім юристом, старшим юристом, і всього через 10–15–20 років можу стати партнером…» Така історія точно не про нас. У 2017 р. одним з партнерів став Артем Дроздов, який приєднався до команди як помічник адвоката і вже за 2 роки став партнером! Звичайно, у нас є зрозуміла для команди процедура досягнення статусу партнера і розумні вимоги для цього. Проте вони залежать від професійних та управлінських навичок, вміння залучати та супроводжувати клієнтів, BD‑діяльності, а не прив'язані до timeline.
До речі, швидке кар'єрне зростання — одна з переваг формату бутіка, в рамках якого може бути велика команда партнерів.
2. Власний приклад лідерства
Не секрет, що багатьох дуже мотивує, коли перед очима є приклад лідерства. Для того, щоб виростити всередині компанії гідних майбутніх партнерів, діючим партнерам потрібно щодня докладати багато зусиль, щоб надихати. Ми з партнерами завжди з великим задоволенням ділимося новинами з судових засідань та слідчих дій, у яких особисто беремо участь. І аналізуючи досягнення нашої команди по клієнтських проєктах, я розумію, наскільки важливо давати колегам це відчуття лідерства, щоб посилити їх особисту внутрішню впевненість і бажання перемагати. У такому форматі ми сформували «вічний двигун», коли розвиток і досягнення одних надихають інших і навпаки.
3. Гнучке наставництво
Існують випадки, коли адвокат демонструє готовність до партнерства високими показниками, але не відчуває цього всередині через певні страхи чи надто сильний перфекціонізм. Важливо це вчасно помітити і правильно відреагувати. Для цього ми практикуємо партнерське наставництво, що схоже на підказки і поради з розвитку hard і soft skills. З іншого боку, наставництво не має перетворюватись на повний контроль, оскільки, маючи певну самостійність, співробітники відчувають іншу відповідальність за клієнтські проєкти і навчаються приймати результативні для клієнтів рішення.
Я щодня пишаюсь всією нашою AVER Team і впевнена, що ми приречені на успіх!