23 December 2024, 17:04

TOP-35 Under 30 Lawyers: сила змін та стереотипи про юристів (частина 2)


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Цьогорічний рейтинг TOP-35 Under 30 Lawyers від «Юридичної Газети» об’єднав найяскравіших молодих професіоналів, які вже сьогодні формують майбутнє української юриспруденції. Їхні історії — це про сміливість, амбіції та рішучість. Хто вони і що мотивує їх досягати більшого? Дізнаємося з перших вуст.

10 Вероніка Годлевська, юристка Asters 

Яких принципів, ідей ви намагаєтеся дотримуватися у своїй професійній діяльності? Чому вони для вас важливі?

Серед ключових принципів, які мені допомагають розвиватися у професії, – це слідування своїм цінностям та переконанням, а також постановка чітких та амбітних цілей. Однак я щиро вірю в те, що досягти зірок складніше, якщо долаєш цей шлях наодинці. Тому в моїй професійній діяльності чітко відчувається цінність надійної команди та гармонійної атмосфери в ній. Підтримка, взаємоповага, довіра та вміння досягти синергії в роботі – це надійний фундамент для досягнення успіхів. Саме це допомагає зрозуміти власну цінність як спеціаліста, бути готовим приймати нові виклики та мати стійку опору для гармонійного та ефективного зростання.

Як ви вважаєте, чи має юридична спільнота достатньо можливостей для молодих талантів, щоб вони могли реалізувати свій потенціал? Що ще необхідно змінювати?

Молоді таланти, які готові будувати кар'єру в Україні та працювати в турбулентних умовах війни, мають багато можливостей для реалізації своїх амбіцій, потенціалу та стрімкого професійного становлення. За майже три роки юридична спільнота дійсно зазнала суттєвих трансформацій, проте процес адаптації до нових викликів є доволі успішним.

Наприклад, Asters пропонує студентам правничих вишів програму оплачуваного стажування Asters Young Talents із можливістю подальшого працевлаштування. Фірма також співпрацює з юридичними вишами, проводить заходи для студентів та долучається до вдосконалення освітніх програм. Тому юридична спільнота відкрита для тих, хто дійсно шукає можливості для реалізації свого потенціалу. Необхідно лише правильно обрати свій вектор та сміливо приймати виклики професії.

11 Андріана Фозекош, керівник практики захисту інтересів військовослужбовців, адвокат з кримінальних справ АО AVER LEX

Як би ви пояснили важливість своєї професії людям, які далекі від юриспруденції?

Зазвичай суспільна думка про професію адвоката стосується успішності, престижності та інтелектуальності такої професії. Водночас непоодинокими є випадки, коли здійснення захисту людини, яку звинувачують, часто викликає суспільний осуд, супроводжується ототожненням адвоката з клієнтом.

Я переконана, що основною сутністю адвокатури є захист прав людини. Навіть дуже часто – виборювання прав. Адвокат безпосередньо відіграє важливу роль у забезпеченні справедливості правосуддя, за результатами якого вирішується доля людини, – потерпілої особи чи обвинуваченої. 

Яких принципів, ідей ви намагаєтеся дотримуватися у своїй професійній діяльності? Чому вони для вас важливі?

Для мене дуже важливими є цілий ряд принципів та внутрішніх установок у професійній діяльності. Але основними я б виокремила любов до своєї професії, максимальну відповідальність, безперервний розвиток і повагу до команди. 

Професія адвоката є дуже динамічною, часто вимагає самовіддачі на межі можливостей, а також нерозривно пов’язана зі стресовими факторами. Це насправді свого роду стиль життя. Але любов до своєї справи та усвідомлення її сутності дає впевненість і наснагу не зупинятися та долати всі виклики. Мені дуже імпонує, що увесь час, поки ти в професії і практикуєш, відбувається постійний розвиток.

Також для мене особисто дуже важливою є робота в команді. Мені пощастило працювати з людьми, які є справжніми професіоналами, самовіддано і з любов’ю ставляться до професії і кожної справи, яких я можу характеризувати найкращими особистісними якостями.

12 Владислав Ігнатьєв, адвокат із кримінальних справ АО AVER LEX

Як би ви пояснили важливість своєї професії людям, які далекі від юриспруденції?

Переконаний, що важливість нашої професії неодмінно збагнуть навіть скептики, коли особисто зіштовхнуться з юридичною проблемою, для розв’язання якої знадобиться допомога адвоката.

Особисто я практикую переважно кримінальне право та процес, зокрема у сфері WCC, захисту бізнесу та криптоактивів, а також інтересів військовослужбовців та військовополонених. У цій сфері роль та значення захисту важко переоцінити, оскільки кожній особі має бути забезпечено право на захист в особі кваліфікованого адвоката (за власним вибором або за призначенням).

Не зайвим буде нагадати, що виключне значення професійної адвокатури недвозначно декларується як міжнародними актами, які визначають засади справедливого правосуддя й прав людини, так і Конституцією України.

Роль адвоката – сприяти забезпеченню балансу правосуддя, унеможливити свавілля та гарантувати змагальний й справедливий підхід до розв’язання питань, які часто визначають долю людини.

Це надзвичайно складна й відповідальна роль, гідно виконати яку можна лише за покликанням і з повною самовіддачею до професії.

Які стереотипи про юристів є хибними? Наведіть приклади та розвійте їх.

У цьому контексті мені особисто згадується достатньо поширене й хибне уявлення про те, що професія юриста – це про легкі гроші, приголомшливі перемоги без докладання значних зусиль і невимушені теревені про це за склянкою віскі в гарних костюмах у дорогих барах. Цей стереотип – заслуга кінематографу.

Ніщо так не розвіює цю ілюзію, як 5 років напруженої роботи в «кримінальній» адвокатурі по топ-складним кейсам.

Професія юриста – це про щоденні виклики і напружену роботу в умовах стресу і цейтноту. Сама сутність професії – конфлікт (поглядів, думок, правових позицій тощо).

Ця робота вимагає максимальної особистої організації, концентрації уваги й внутрішніх ресурсів для досягнення результату. Прекрасним у роботі адвоката є її нетривіальність і необхідність постійного самовдосконалення. Не можу уявити колегу, який з упевненістю зможе сказати, що досяг вершин у професії. Це неможливо. Поки ти працюєш – ти вдосконалюєшся.

Іншими словами, робота юриста – це щоденна кропітка праця. Однак величезне задоволення від позитивного результату, який вдається досягати за рахунок прикладених зусиль, складно з чимось порівняти.

13 Олександра Кравець, юристка Everlegal 

Які стереотипи про юристів є хибними? Наведіть приклади та розвійте їх.

Один із найпоширеніших стереотипів – це думка, що юристи беруть високі гонорари за елементарні речі. Мовляв, кілька підписів, пара телефонних дзвінків і все готово. Але насправді за цим стоять роки навчання, досвід і здатність передбачати ризики. Те, що здається легким на перший погляд, нерідко є результатом ретельної підготовки та знання нюансів, які може помітити лише професіонал. На мою думку, якщо клієнт залишився з думкою «все просто», значить, юрист зробив свою роботу добре.

Ще один класичний стереотип: усі юристи надто серйозні. Так, у суді ми можемо виглядати серйозними, але поза роботою багато з нас такі ж люди, які жартують, сміються та іноді забувають, де вони залишили свій телефон. Юрист – це не робот, а професіонал, який має балансувати між професійністю і людяністю.

Яких принципів, ідей ви намагаєтеся дотримуватися у своїй професійній діяльності? Чому вони для вас важливі?

Основний принцип, якого я притримуюсь у своїй професійній діяльності, – комунікація править світом. Успіх справи часто залежить від того, наскільки якісно побудований діалог із клієнтом, командою, державними органами чи навіть опонентами. 

У роботі юриста важливо не просто знати законодавство, а й вміти аргументувати свою позицію так, щоб до тебе дослухалися. Тому у своїй роботі я завжди намагаюся бути доступною і зрозумілою, почуватися впевнено та розставляти акценти на важливих моментах.

І, звичайно, ключовим принципом залишається повага людини, незалежно від її статусу. Уміння знайти підхід до різних людей – це те, що я ціную найбільше в своїй роботі. 

14 Даніл Сербін, асоційований партнер IBC Legal Services 

Як би ви пояснили важливість своєї професії людям, які далекі від юриспруденції?

Юриспруденція – це мистецтво пошуку справедливих та морально прийнятних рішень у далеко неідеальному суспільстві. Робота юриста – це насамперед щоденна робота з людьми, їхніми потребами та проблемами. Кожний професійний фахівець-юрист має працювати не лише з текстами законів, а також розуміти дух закону та можливість знаходити альтернативні способи розв’язання ситуації. Отже, важливість професії юриста полягає в можливості допомагати абсолютно різним суспільним групам, відстоювати інтереси та захищати потребуючих та знаходити прийнятні шляхи розв’язання та врегулювання абсолютно різних конфліктних ситуацій.

Який спадок у юридичній професії ви б хотіли залишити через 20 років?

Професія юриста в жодному разі не має бути засобом для задоволення лише власних інтересів, фінансових, соціальних тощо. Робота юриста, особливо юриста-практика, який також займається науковою діяльністю, має залишати після себе памʼять про актуальний стан розвитку юридичної науки, практичні та доктринальні проблеми, загрози та виклики.

Саме тому ціллю своєї роботи я бачу не лише досягнення особистих професійних успіхів, а також створення наукових доробків, участь у розвитку та покращенні національного законодавства, імплементації норм європейського права, адже, на мою особисту думку, саме прогресивна та амбітна молодь має ставати основним рушієм змін, набиратися досвіду, постійно розвиватися та надалі передавати свій досвід та знання наступним поколінням. Саме так юриспруденція перестане бути професією, а стане фахом та заняттям всього життя, адже не буде зводитися лише до повсякденної роботи, а охоплюватиме високу місію – розвиток суспільства, законодавства та просування «співучої» юриспруденції.

15 Надія Микієвич, старша юристка INTEGRITES 

Які стереотипи про юристів є хибними? Наведіть приклади та розвійте їх.

Хибно думати, що юристи займаються нудною роботою, в якій немає місця для творчості. Кожна нова справа – це унікальна історія, що вимагає аналітичного мислення, уяви і вміння виходити за рамки. Як і письменнику, юристу потрібно зібрати окремі факти в струнку сюжетну лінію. Розказана історія повинна бути послідовною, переконливою та підвести до потрібних висновків. Це надзвичайно креативна праця.

Юристу також недостатньо вивчити закони й регулювання у своїй галузі права. Наша професія вимагає постійного розвитку: поглиблення знань в інших галузях права, відстеження еволюції судової практики, впливу міжнародних інструментів, розуміння сфер діяльності клієнтів. Світ постійно змінюється. Щоб залишатися успішним, юристу потрібно поглиблювати експертизу упродовж усього професійного шляху.

Який спадок у юридичній професії ви б хотіли залишити через 20 років?

Озираючись назад через 20 років, я хотіла б побачити, що мій професійний внесок вплинув на процес стягнення збитків із росії та її компаній за шкоду, завдану війною. Це питання не лише фінансової компенсації. Це принципова необхідність настання відповідальності за порушення міжнародного права та відновлення справедливості.

Також вірю, що в наступні десятиліття українські юристи в сфері арбітражу впевнено і повноцінно конкуруватимуть із традиційними «гігантами» з інших юрисдикцій. Для цього необхідне розширення команд, підготовка юристів із глибокими знаннями та досвідом. Для мене важливо долучитися до цього процесу розвитку та демонструвати світу професіоналізм нашої юридичної спільноти.

16 Євгеній Ісаєнко, адвокат, радник Attorneys at Law «Leshchenko, Doroshenko & Partners»

Як би ви пояснили важливість своєї професії людям, які далекі від юриспруденції?

Попри те, що нескладно знайти людину, яка була б далека від юриспруденції, майже кожен може своїми словами пояснити важливість професії адвоката. У більшості першими на думку спадають функції представництва, надання юридичних консультацій, а також здійснення захисту від звинувачень, що безумовно частково розкриває сутність професії.

Однак особисто для мене важливість професії адвоката полягає насамперед у створенні в окремо взятої людини почуття захищеності та віри в справедливість, що є першим (однак далеко не єдиним) кроком на шляху до відновлення порушених прав та свобод, а інколи – пошуку істини, як би пишномовно це не звучало.

Яких принципів, ідей ви намагаєтеся дотримуватися у своїй професійній діяльності? Чому вони для вас важливі? 

Головною ідеєю моєї професійної діяльності була, є та буде людяність у всіх її проявах. 

Насамперед мова йде про чесність, яка полягає в наданні виваженої оцінки ситуації, водночас зосереджуючи увагу не лише на наявних перевагах вибраної позиції, а також враховуючи слушні доводи опонентів.

Не менш важливою вважаю також прозорість моєї професійної діяльності, коли клієнт обізнаний у повному обсязі про хід справи, здобуті докази та отриману інформацію, а також заплановані мною подальші дії.

Говорячи за принципи, то зазначу, що загалом вони узгоджуються з тими, які закладені в законодавстві, а це законність, незалежність та конфіденційність, які, як на мене, є саме тими китами, на яких тримається професійна діяльність адвоката.

17 Наталія Баранова, адвокатка практики White-Collar Crime, комплаєнсу та розслідувань Miller Law Firm

Як би ви пояснили важливість своєї професії людям, які далекі від юриспруденції? 

Юристи це справжні борці за справедливість і захисники інтересів своїх клієнтів. Наша професія полягає в тому, щоб забезпечити дотримання прав, свобод і законних інтересів людини. Ми не просто даємо юридичні поради, а допомагаємо розв’язувати складні питання і конфлікти, стаємо опорою для тих, хто опинився у такій ситуації.  

Наша головна мета – дати клієнтам відчуття спокою і впевненості в будь-яких випадках. Коли людина звертається до юриста, то має бути впевнена, що її проблема буде вирішена якнайкраще. Ми беремо на себе відповідальність, щоб кожен клієнт відчував: його справи в надійних руках професіоналів, йому немає про що хвилюватися.

Яких принципів, ідей ви намагаєтеся дотримуватися у своїй професійній діяльності? Чому вони для вас важливі?

Для мене фундаментальними принципами у своїй роботі є чесність, прозорість, справедливість, відповідальність та повага як до клієнтів, так і до опонентів. 

Також важливо постійно розвиватися і вдосконалюватися, адже лише так можна ефективно розв’язувати найскладніші завдання. І, звісно, здоровий глузд – без нього неможливо бути юристом. 

Ці принципи допомагають будувати довіру, досягати результатів і забезпечувати ефективну взаємодію з усіма учасниками процесу – клієнтами, опонентами, судами та правоохоронними органами.

18 Вʼячеслав Коломійчук, старший юрист, адвокат практики White-Collar Crime, комплаєнсу та розслідувань Miller Law Firm, доктор філософії в галузі права

Який спадок у юридичній професії ви б хотіли залишити через 20 років?

Прогнозувати на 20 років уперед – це амбітне завдання, особливо в наш час змін. Однак, якщо уявити ідеальний результат, я мрію залишити спадок у формі правових позиції, що витримали випробування часом. Це рішення та підходи, що залишаються актуальними й через десятиліття та допомагають захищати права, відновлювати справедливість та забезпечувати верховенство права. Я прагну створювати прецеденти, які стануть дороговказом для юристів у сфері кримінального права навіть у майбутньому. Такий спадок – це практична цінність, яка може змінити суспільство на краще.

Як ви вважаєте, чи має юридична спільнота достатньо можливостей для молодих талантів, щоб вони могли реалізувати свій потенціал? Що ще необхідно змінювати?

Сьогодні можливостей для молодих юристів справді чимало. Вони можуть брати участь у різноманітних конкурсах наукових робіт, муткортах, стажуваннях у провідних юридичних компаніях, де акцент зроблено саме на практичних знаннях. Це благодатне підґрунтя для їхнього професійного розвитку. 

Однак я переконаний, що для успіху потрібна не велика кількість можливостей, а одна – правильна. Цитуючи Черчилля: «Слабкі люди створюють важкі часи, важкі часи – сильних людей». Виклики сучасності є одночасно й шансом для формування нової генерації талановитих професіоналів.

Але важливо розуміти, що фундамент успішної кар'єри закладається не лише через можливості. Наполеглива праця, постійне вдосконалення та стійкість у досягненні мети – це ті якості, які визначають шлях до професіональних звершень.

Усі коментарі переможців дослідження TOP-35 Under 30 Lawyers читайте за посиланням.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати