09 січня 2019, 11:24

Верховна Рада зробила перший крок для впровадження аукціонів, які стимулюють виробництво електроенергії з відновлювальних джерел енергії

Ярослав Петров
Ярослав Петров «Asters» партнер
Марта Галабала
Марта Галабала «Asters» старша юристка

20 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла у першому читанні проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії» №8449-д (далі – «Законопроект»).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Законопроект впроваджує з 01 січня 2020 року новий порядок 20-річної державної підтримки об'єктів електроенергетики, які виробляють електроенергію з ВДЕ.

Згідно з Законопроектом нова система аукціонів буде обов'язковою:

  • в 2020 році – для ВЕС більше 20 МВт, для інших ВДЕ більше 10 МВт,
  • в 2021 і 2022 році – для ВЕС більше 20 МВт, для інших ВДЕ більше 5 МВт,
  • починаючи з 1 січня 2023 – для ВЕС більше 3 МВт (або одна вітротурбіна), для інших ВДЕ  більше 1 МВт.

Ці об'єкти отримають право на державну підтримку на аукціонах з розподілу квот.

Проекти, які до 31 грудня 2019 року будуть введені в експлуатацію, або щодо яких буде укладено попередній договір купівлі-продажу електроенергії (pre-PPA) (за новою типовою формою, затвердженою Регулятором, і за умови, що у компанії на момент підписання будуть права на землю, договір на приєднання до мереж і дозвіл на будівництво) залишаться в системі «зеленого» тарифу.

Щорічно до 01 грудня уряд має затверджувати загальнодержавну квоту державної підтримки на наступні 5 років, яку продаватимуть для кожного ВДЕ (вітрової; сонячної електроенергетики; біомаса; біогаз; гідро, геотермальна). Нерозподілений обсяг квот може бути направлений в квоти по інших ВДЕ, для розподілу на наступному аукціоні.

Перший аукціон планується провести для розподілу загальнодержавної квоти 2020 року.

Для участі в аукціоні учасники зобов'язані подати безвідкличну банківську гарантію в розмірі 15 000 Євро за 1 МВт, з яких 5 000 Євро / 1 МВт потрібно для участі в аукціоні та 10 000 Євро / 1 МВт додається у разі виграшу на аукціоні в якості забезпечення виконання зобов'язань. Для того, щоб отримати право на участь в аукціоні, учасники також повинні подати документ, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, договір на приєднання до мережі та інформацію про їх кінцевих бенефіціарних власників.

Учасники, які запропонували найнижчі цінові пропозиції в межах квоти відповідного виду ВДЕ, визнаються переможцями аукціону на заявлену ними величину потужності.

Переможець аукціону бере зобов'язання побудувати і ввести об'єкт відновлюваної енергетики в експлуатацію протягом 2 років для СЕС і 3 років для інших ВДЕ з дати підписання договорів, укладених за результатами аукціону. В іншому випадку, укладені за результатами аукціону договори втрачають силу, а банківська гарантія зараховується на користь гарантованого покупця як забезпечення виконання зобов'язань переможцем аукціону.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати