14 вересня 2020, 12:49

В Україні запроваджується ринок зелених облігацій

Ярослав Петров
Ярослав Петров «Asters, ЮФ» партнер
Олена Січковська
Олена Січковська «Asters, ЮФ» юрист

16 серпня 2020 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів" № 738-IX від 19 червня 2020 року ("Закон"), яким передбачається запровадження зелених облігацій в Україні та встановлення правил для учасників цього ринку. Зелені облігації вперше вводяться в обіг як окремий клас цінних паперів і встановлюють правила гри для учасників цього ринку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Зокрема, статтею 18 Закону встановлюються:

- поняття зелених облігацій та проектів екологічного спрямування (із визначенням конкретних напрямів, на які можуть спрямовуватись кошти, залучені від емісії таких облігацій);

- коло емітентів зелених облігацій (із визначенням правового режиму для тих, хто реалізує та фінансує проекти екологічного спрямування);

- принципи розкриття інформації емітентами, вимоги щодо звітності та використання надходжень, що будуть залучені від інвесторів на фінансування та/або рефінансування витрат проектів екологічного спрямування.

14 серпня 2020 року Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження ("Держенергоефективності") розробило проект Концепції запровадження ринку зелених облігацій в Україні ("Проект Концепції"). Держенергоефективності закликало муніципалітети готувати пілотні проекти їх випусків.

Цей Проект Концепції визначає мету, основні напрями та завдання щодо запровадження ринку зелених облігацій в Україні, який має стратегічне значення для фінансування екологічно чистих проектів, покращення екологічності середовища, розвитку вітчизняного фондового ринку та економіки України в цілому.

Проект Концепції спрямовано на реалізацію положень Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами.

Проект Концепції визначає наступне:

  • Проблеми, що потребують розв’язання;
  • Мета і строки реалізації Проекту Концепції;
  • Шляхи та засоби розв’язання проблеми;
  • Очікувані результати;
  • Обсяг фінансових, матеріально-технічних, трудових ресурсів.

Додатково Проект Концепції містить План заходів щодо реалізації Концепції запровадження ринку зелених облігацій в Україні для 2020-2022 років.

Держенеогоефективності повідомляє, що разом із партнерами розпочато роботу над розробкою вторинного законодавства, зокрема, керівних процедур для відбору та оцінки проектів екологічного спрямування, що фінансуватимуться за кошти державного і місцевих бюджетів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати