11 лютого 2020, 14:02

Уряд затвердив порядок проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки "зеленої" енергетики

Марта Галабала
Марта Галабала «Asters, ЮФ» старша юристка

З моменту прийняття Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії" № 2712-VIII від 25 квітня 2019 року, яким змінено режим "зеленого" тарифу і запроваджено систему аукціонів у відновлюваній енергетиці України, майбутні виробники електричної енергії з альтернативних джерел енергії очікували на нормативну базу для проведення аукціонів. Така нормативна база мала бути прийнята до 22 серпня 2019 року, а до кінця 2019 року мав бути проведений перший аукціон. Крім того, до кінця 2019 року Кабінет Міністрів України мав визначити обсяг річних квот на наступні п'ять років.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


27 грудня 2019 року з деякими затримками Кабінет міністрів України прийняв Постанову "Про запровадження конкурентних умов стимулювання виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії" №1175 від 27 грудня 2019 року (далі – "Постанова №1175"). Постанова №1175 визначає порядок проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки (далі – "Порядок проведення аукціонів") та порядок відбору операторів електронних майданчиків для проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки (далі – "Порядок відбору операторів").

Порядок проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки  регулює питання (1) формування річних квот підтримки суб’єктів господарювання, які виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії, (2) функціонування електронної торгової системи, (3) підготовки до проведення аукціону, (4) проведення аукціону, (5) визначення переможця за результатами проведення аукціону, (6) укладення та публікація договору купівлі-продажу в електронній торговій системі, (7) внесення та повернення банківської гарантії, (8) вимоги до банків, що надають банківські гарантії, (9) розмір та порядок сплати винагороди операторам авторизованих електронних майданчиків, та інші питання проведення аукціонів.

Зокрема, Порядком проведення аукціонів встановлено, що на аукціон можуть бути запропоновані земельні ділянки для будівництва об’єктів відновлюваної енергетики з визначеними технічними параметрами та технічними умовами на приєднання до електричної мережі (далі – "Аукціон із земельними ділянками"). Аукціон із земельною ділянкою проводиться окремо від загального аукціону.

Порядок проведення аукціонів визначає правила внесення та повернення банківської гарантії учасника і переможця аукціону. Порядок визначає три види банківської гарантії, які вносяться учасниками аукціону, а також переможцями аукціону:

  • безвідклична банківська гарантія для участі в аукціоні;
  • безвідклична банківська гарантія для виконання зобов’язань за договором;
  • додаткова безвідклична банківська гарантія для виконання зобов’язань за договором.

Порядок відбору операторів визначає механізм відбору операторів електронних майданчиків для проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки, авторизації електронних майданчиків, надання доступу авторизованим електронним майданчикам до електронної торгової системи, розмір та механізм внесення плати за такий доступ. Відповідно до Постанови №1175 ДП "Прозорро.Продажі" визначене адміністратором електронної торгової системи для проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки. 

Текст Постанови №1175 опублікований 31 січня 2020 року в Урядовому кур'єрі, таким чином Постанова набрала чинності.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати