26 січня 2018, 12:41

Шанс на бюджетне відшкодування

Опубліковано в №2-3 (604-605)

Мелаш Дмитро
Мелаш Дмитро «Gryphon Group» старший юрист

18.01.2018 р. Кабінет Міністрів України повідомив про схвалення законопроекту, покликаного вдосконалити порядок бюджетного відшкодування ПДВ на підставі інформації з Тимчасового реєстру заяв, поданих до 01.02.2016 р., за якими станом на 01.01.2017 р. було відмовлено у відшкодуванні ПДВ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Умови та порядок відшкодування ПДВ платникам з Тимчасового реєстру встановлені п. 56 Перехідних положень Податкового кодексу України, а також Постановою Кабінету Міністрів України №189 від 29.03.2017 р., якою було зафіксовано розподіл сум бюджетного відшкодування ПДВ між Основним реєстром і Тимчасовим реєстром, а також встановлено, що місячний обсяг виплат платникам з Тимчасового реєстру не повинен перевищувати 2,8% від загальної суми бюджетного відшкодування за попередній календарний місяць згідно з даними Основного реєстру.

Водночас змінами пропонується врегулювати прогалину в порядку виплати бюджетного відшкодування з Тимчасового реєстру платникам ПДВ, яких не було включено до вказаного реєстру через те, що станом на 01.02.2017 р. (кінцевий термін формування Тимчасового реєстру) щодо таких платників не були закінчені процедури адміністративного або судового оскарження.

Зокрема, схваленим Урядом проектом закону пропонується передбачити, що такі платники мають право бути включеними до Тимчасового реєстру після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження.

Вказані зміни можна оцінити достатньо позитивно, оскільки вони, за умови ефективної реалізації, зрівняють можливості отримати бюджетне відшкодування ПДВ між платниками, яких було включено до Тимчасового реєстру до 01.02.2017 р., а також платниками, які наразі продовжують оскаржувати в адміністративному та/або судовому порядку відмову у виплаті їм бюджетного відшкодування на підставі заяв, поданих до 01.02.2016 р.

Станом на сьогодні законопроект ще не зареєстрований у Верховній Раді України. Однак, згідно з повідомленням Кабінету Міністрів України, найближчим часом він буде направлений на розгляд Верховної Ради.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України ухвалив законопроект, який врегульовує питання щодо відшкодування ПДВ для платників податків, які подали заяви до 01.02.2016 р. та не отримали бюджетного відшкодування. Найближчим часом законопроект буде направлено на розгляд до ВРУ. Про це повідомили у прес-службі Міністерства фінансів України.

 Законопроект передбачає відшкодування узгоджених сум податку на додану вартість, зазначених у Тимчасовому реєстрі, в хронологічному порядку в межах сум, визначених Законом про держбюджет на відповідний рік. Розподіл сум відшкодування ПДВ між Тимчасовим реєстром та Реєстром заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ здійснюватиметься КМУ.

Крім того, законопроект врегулює питання повернення сум податку на додану вартість, заявлених до бюджетного відшкодування до 01.02.2016 р., за якими станом на 01.01.2017 р. органами ДФС було відмовлено у бюджетному відшкодуванні (платник податку не мав права на отримання бюджетного відшкодування), стосовно яких набуло чинності рішення суду на користь платника податку щодо такого бюджетного відшкодування.

Таким чином, законопроект забезпечить рівні умови платникам податків під час застосування положень Кодексу з питань відшкодування сум податку на додану вартість з держбюджету за заявами, включеними до Тимчасового реєстру, а також заявами, стосовно яких закінчено процедури адміністративного або судового оскарження.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати