16 квітня 2021, 15:12

Практика захисту бізнесу: чи є імунітет до коронавірусу?

Віталій Бурдак
Віталій Бурдак «Pavlenko Legal Group» керуючий партнер

Безсумнівно, пандемія чинить вплив на життя кожного громадянина окремо та суспільства в цілому. Знаходячись у турбулентному середовищі більше року, ми навчилися пристосовуватися до нових умов – дистанційної роботи та онлайн-перемовин. Пандемія лишила відбиток майже на всіх сферах діяльності, не оминувши і ринок юридичних послуг. Щодо практики захисту бізнесу, яка є затребуваною в усі часи та досить класичною, то зміни відбуваються за принципом ланцюгової реакції.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


На мою думку, ми не можемо говорити про прямий вплив пандемії на практику захисту бізнесу, оскільки вона залежить здебільшого від законодавчо-правового поля, прогалин у законі, економічної кон’юнктури ринку, а також критичної кількості недоброзичливців, які прагнуть скористатися моментом. Водночас запровадження карантину та інших обмежувальних заходів впливає на підходи до ведення бізнесу, спричиняє спади у багатьох галузях національної економіки, що загострюється на фоні розгортання кризових явищ у світі.

Захист бізнесу як практика характеризується певного роду стійкістю, демонструючи імунітет до вірусу, – прослідковується слабкий вплив на неї COVID-19 та карантинних обмежень. Проте, якщо порівнювати її стан сьогодні та 2 роки тому, посягань на бізнес стало менше. Це зумовлено низкою причин – оновленням законодавства та закриттям певних ніш, зміною політичної кон’юнктури, законодавчими нововведеннями та загальною ситуацією на ринку. Варто зауважити, що посягання на бізнес, у тих чи інших формах, завжди існували та буде існувати. Зменшення кількості посягань лише опосередковано пов’язане з пандемією, оскільки вона впливає на економіку в цілому, сповільнюючи її розвиток. А посягання на бізнес залежать саме від рівня економічного розвитку країни. Захоплення бізнесу заради захоплення нікого не цікавить, адже існують певні цілі та мотиви – отримання бізнесу, заволодіння цінними активами, конкурентна війна.

Чи змінилися потреби клієнтів? Якщо говорити про практику захисту бізнесу, то запит клієнтів завжди один – захистити бізнес, проте змінюються саме форми посягань на бізнес. Яскраво простежується тенденція до збільшення кількості випадків посягань через купівлю боргових зобов’язань, при цьому прямі незаконні дії третіх осіб повільно відходять в історію. Наприклад, коли бізнес у минулому отримав кредит, і несплачена заборгованість у зв’язку з виведенням з ринку великої кількості банків розпочала “мандрувати”: від банку, що перебуває на стадії ліквідації, до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Фонд, зі свого боку, може виступати в якості кредитора та продавати таку заборгованість третім особам. Останні можуть мати на меті не лише повернути цю заборгованість, а й отримати через неї бізнес.Таким чином, форми вчинення посягань на бізнес зазнали певних трансформацій.

Якщо говорити про «антивірусні» рекомендації, то я раджу завжди бути напоготові. І варто розуміти це не лише буквально – вживати заходів обережності та дотримуватись обмежувального режиму. Ви маєте усвідомити нову реальність та налаштувати в ній роботу юридичної компанії, адаптувати бізнес-процеси та переписати стратегію, якщо це потрібно. Минулого року, коли пандемія блискавкою вразила багато бізнесів, ми завчасно підготувалися до цього та пережили карантин без втрат. Ми не зупинили роботу, а перейшли на віддалений формат, піклуючись про безпеку та здоров’я колективу, наших клієнтів. Взагалі людям, які ведуть юридичний бізнес, притаманний постійний пошук, рух, трансформація в бік вдосконалення. Тому вони мають вміти пристосовуватися до форс-мажорних умов. 

0
0

Останні коментарі

Вам потрібна позика, ми пропонуємо позику з негайним онлайн-схваленням, * особиста позика * позика компанії, * автокредитування, * студентська позика * Бізнес-позика, і т.д. ..... ми даємо від 1000 до 60 000 000 доларів. у доларах або євро наша позика надається з відсотковою ставкою 3%, і ми можемо надати позику будь-якій точці світу .... якщо ви зацікавлені, зв'яжіться через whatsapp: +256756543536 або електронною поштою: christharmonyloanfund@gmail.com
Вам потрібна позика, ми пропонуємо позику з негайним онлайн-схваленням, * особиста позика * кредит компанії, * автокредитування, * студентська позика * Бізнес-позика, і т.д. ..... ми даємо від 1000 до 60 000 000 доларів. в доларах або євро наша позика надається з відсотковою ставкою в 3%, і ми можемо надати позику в будь-якій точці світу .... якщо ви зацікавлені, зв'яжіться через whatsapp: +256756543536 або електронною поштою: christharmonyloanfund@gmail.com

Додати коментар

Відмінити Опублікувати