28 березня 2023, 14:07

«Нейтралітет означає підтримку зла». Яким буде рішення Міжнародного олімпійського комітету?

Ірина Назарчук
Ірина Назарчук журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

28-30 березня 2023 року на засідання збереться Виконавчий комітет Міжнародного олімпійського комітету (МОК). Очікується остаточне рішення стосовно допуску (чи недопуску) до участі у літніх Іграх 2024 року в Парижі та зимових Іграх 2026 року в Мілані російських і білоруських спортсменів як «нейтральних» – таких, котрі не представлятимуть свої країни за допомогою прапора, гімну, форми, іншої ідентифікації тощо. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Точка зору, озвучена президентом  МОК Томасом Бахом, – «тримати політику і спорт окремо». Позиція України та її міжнародних партнерів полягає у підтримці чинної заборони російським і білоруським спортсменам брати участь у міжнародних спортивних змаганнях. Загалом за це висловились понад 30 держав, включаючи Сполучені Штати, Канаду та більшість європейських країн. Міжнародний олімпійський комітет встановив цю заборону понад рік тому – після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Україна не виключає бойкоту Олімпіади, якщо російських і білоруських спортсменів допустять до змагань, заявив у січні міністр молоді та спорту України і президент Національного олімпійського комітету Вадим Ґутцайт.

Напередодні було оприлюднено спільну заяву України, Естонії, Латвії, Литви та Польщі. «Хочемо підкреслити, що не національність спортсменів визначає їхню роль, а той факт, що вони спонсоруються/підтримуються своїми урядами чи компаніями, які підтримують кремлівський режим, що продовжує свою агресивну війну проти України, або навіть вони являються безпосередньо російськими військовими», йдеться у ній

Зі свого боку Центр стратегічних комунікацій при Міністерстві культури та інформаційної політики навів щонайменше 5 причин вимовити категоричне «НІ» представленості спортсменів країн-агресорів: 

1. росія вбила щонайменше 184 українських спортсменів. росія руйнує українську спортивну інфраструктуру. Допуск її до Олімпійських ігор означає потурання російському терору.

Від початку повномасштабного вторгнення рф постраждали 320 спортивних об'єктів на території України. З них 87 зруйновано повністю або знищено частково. Найбільше спортивних об’єктів зруйновано у Луганській (89), Донецькій (61), Харківській (46), Миколаївській (27) областях. Українська спортивна інфраструктура постраждала на 250 мільйонів доларів. Такі дані навів міністр спорту Ґутцайт.

2. росія тричі починала війни під прикриттям Олімпійських ігор. росія напала на Грузію в день відкриття Олімпіади-2008. Під прикриттям Олімпіади в Сочі готували окупацію Криму. Після Олімпіади-2022 почалася повномасштабна війна з Україною.

3. Більшість російських спортсменів – офіцери російської армії, яка вбиває, ґвалтує та вбиває українців. 88% усіх нагород на Олімпіаді-2022 у Пекіні завоювали російські спортсмени, які представляють російську армію. Російські спортсмени є учасниками геноцидної війни.

4. Російські олімпійці підтримують війну. Вони вийшли на сцену під час мітингу 18 березня 2022 року в Лужниках, де Путін виступав з приводу нападу на Україну. Олімпійські ігри не можуть бути майданчиком для російського терору.

5. Немає нейтралітету, поки росія чинить геноцид українців. Нейтральний прапор неможливий для російських спортсменів. Усі їхні прапори закривавлені. Нейтралітет означає підтримку зла.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати