29 грудня 2021, 17:52

Неймовірно, але факт: вартість юрпослуг для райлікарні та Укравтодору майже однакова

На сайті SmartTender.biz, який є офіційним майданчиком державних тендерів Prozorro та аукціонів Prozorro.Продажі, нещодавно нашу увагу привернув конкурс з надання юридичних послуг щодо запозичень для дорожнього господарства. Організатором тендеру виступило Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор). Бюджет – 4 000 000,00 грн.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Тендерна турбулентність"

Участь у тендері взяли 9 юридичних компаній з різними ціновими пропозиціями. Адвокатське об'єднання «Саєнко Харенко» оцінило свої послуги у 3 млн 980 тис. грн. «МЮФ «Інтегрітес» зажадало від Укравтодора 1 млн 860 тис. грн, а представництво «Бейкер і Макензі – СІ АЙ ЕС, ЛІМІТЕД» – 980 тис. грн. Також були й інші учасники з приблизно таким самим «цінником» на оплату своїх послуг.

Однак найзапекліша боротьба розгорнулася між адвокатським об’єднанням «Армадум груп», яке запросило 178 000 грн, та юридичною компанією ETERNA LAW, яка перемогла, перебивши цю пропозицію на 1 грн. Таким чином, за 177 999 грн фахівці цієї компанії повинні надати Укравтодору свої послуги з юридичного консультування та юридичного представництва.

За умови, що середня погодинна ставка співробітників (залежно від посади) юридичних компаній такого рівня складає від $180 до $490, то на фактичне виконання контракту за 177 999 грн (приблизно $6 530 у перерахунку) фахівці ETERNA LAW витратять трохи більше ніж 32 години (ми порахували $200 за годину).

Хоча цей тендер 22.12.2021 р. був скасований через «відсутність подальшої потреби», постає питання, яка мотивація у компаній надавати послуги за такою низькою ціною? Зниження ціни до мінімального рівня – це демпінг чи інструмент конкурентної боротьби? Чи мають юридичні компанії допустимий мінімальний поріг зниження ціни та як він визначається? Чи реально забезпечити якісну юридичну роботу за таких фінансових умов?

До речі, подібні історії непоодинокі. Наприкінці 2020 р. Комунальне некомерційне підприємство «Вишгородська центральна районна лікарня Вишгородської районної ради» оголосило конкурс щодо надання послуг з юридичного консультування та юридичного представництва. Очікувана вартість закупівлі складала 190 тис. грн. У процесі торгів остаточні пропозиції компаній, які брали участь у тендері, коливалися в діапазоні від 190 тис. грн до 6 грн та навіть до 1 копійки! Перемогло тоді адвокатське об’єднання «Адвокат. Правозахисна група» за 180 тис. грн. Решту учасників дискваліфікували.

Читайте також: "Юркомпанії оскаржують умови тендеру "Центренерго" в АМКУ"

Цікаво, що в результаті вартість надання юридичних послуг для звичайної районної лікарні та державного Укравтодору з його запозиченнями для дорожнього господарства (ми так розуміємо, в межах масштабного «Великого будівництва») є майже однаковою.

Чи не дивно це?

Готові надати слово всім причетним особам. Запити відправили.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати