11 березня 2021, 16:00

Не 30, а 50%: мінімальний розмір аліментів можуть збільшити

Катерина Власюк
Катерина Власюк «Сімейний адвокат Катерина Власюк, АБ» керівниця, правозахисниця жінок

02 березня 2021 року ВРУ прийняла за основу проект Закону "Про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо збільшення мінімального розміру аліментів, що стягуються на дитину з інших членів сім'ї та родичів)" (зареєстровано за №3881).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Закон приведе у відповідність статті 182 та 272 Сімейного кодексу щодо мінімальної межі по стягненню аліментів.

У липні 2018 року були внесені зміни у Сімейний кодекс у 182 статтю та збільшено мінімальний розмір аліментів з 30 відсотків до 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Дана стаття передбачає стягнення аліментів з батьків на утримання дітей, тому мінімальна межа була підвищена з метою покращення захисту економічних прав дітей.

Раніше в межах законодавчих змін було визначено, що аліменти – це кошти дитини. Відповідно підвищення нижньої межі по стягненню аліментів має прямий економічний ефект для дітей, які в рамках рішень судів отримують аліменти.

Зміни, які будуть внесені шляхом подальшого ухвалення Законопроекту у статтю 272, збільшать нижню межу розміру аліментів з 30 відсотків до 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Норми статті 272 Сімейного кодексу передбачають розмір аліментів, що стягуються з інших членів сім'ї та родичів, і строки їх стягнення.

Дана стаття передбачає стягнення аліментів не з батьків (якщо в силу певних обставин вони не опікуються дітьми), а з родичів та інших членів родини у випадку, якщо дитина потребує матеріальної допомоги і родичі можуть її надавати.

На даний час у ч. 2 цитованої статті передбачено, що аліменти, які стягуються, не можуть бути меншими за 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

І хоч в першу чергу дітьми мають опікуватись батьки, але вимоги статті 272 дають можливість забезпечити економічні права дитини через інших родичів у випадку коли вона потребує аліментів.

Тому ухвалення такої норми приведе у відповідність 182 та 272 статті Сімейного кодексу та буде мати економічний ефект для дітей.

Адже якщо ж порахувати, наскільки ж в майбутньому у фінансовому плані це відобразиться на фінансовому стані дитини, то різниця у 479 грн. на місяць із розрахунку віку дитини від 6 до 18 років (мінімум на даний час становить 2395грн.), 30 відсотків становить 718,5 грн., а 50 відсотків 1 197,5 грн.

На перший погляд сума різниці не велика, але якщо порахувати її у розрізі року вона буде становити 479 * 12 =  5 748 грн. за рік.

Тому ухвалення даного закону виконає дві важливі функції, приведе у відповідність норми Сімейного кодексу по нижній межі аліментів в не залежності від того, хто їх сплачує, та буде мати економічний ефект для дітей.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати