07 червня 2021, 17:29

Кадри вирішують усе. Які підходи допомагають виростити і зберегти персонал

Опубліковано в №11 (741)

Віталій Бурдак
Віталій Бурдак «Pavlenko Legal Group» керуючий партнер

Сьогодні важко переоцінити роль інтелектуального капіталу для компаній. Знання та навички співробітників, креативність, цінності, корпоративна культура — все це забезпечує високу конкурентоспроможність та визначає позицію компанії на ринку. Ми живемо в епоху «економіки знань», коли нематеріальні активи є двигуном розвитку та джерелом конкурентних переваг. Питання кадрів має першочергове значення для адвокатських об'єднань, оскільки для клієнтів наш сервіс уособлює довіру та експертність, а в центрі всіх цих понять стоїть людина. Тому сьогодні юридичні компанії інвестують багато зусиль та коштів у розвиток співробітників. Звісно, така інвестиція — це вклад у майбутнє та підвищення якості послуг, і дуже важливо, щоб вона працювала на благо компанії. Нездатність утримати ключового працівника обходиться дорого й створює організаційні проблеми, такі як незахищеність команди, надлишкові посадові обов'язки, які доводиться виконувати колегам, час, що витрачається на пошук, прийняття на роботу й навчання нового співробітника.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Створення культури безперервного навчання

Сучасні компанії влаштовують справжнє полювання на кадри, адже виростити кваліфікованого фахівця непросто, а ще важче його втримати. Для того, щоб бути затребуваним на ринку, співробітник має володіти низкою якостей, окрім знань та досвіду. Мова йде про креативність, стратегічне мислення, ініціативність, рішучість, відповідальність, здатність адаптуватися до змін та впроваджувати інновації. Для юриста/адвоката це вкрай необхідні навички, які можна та потрібно розвивати. Відтак, адвокатські об'єднання стикаються з необхідністю постійного та всебічного розвитку кадрів, забезпечення внутрішніх умов, у яких співробітники здатні розкривати та підвищувати свій потенціал. Це створення сприятливого середовища, що надихає на постійний розвиток та навчання, організація груп за інтересами, розвиток внутрішньої експертизи команди шляхом проведення лекцій, семінарів, тренінгів. При цьому важливо не лише залучати топ- менеджмент компанії та зовнішніх експертів, а й надавати можливість кожному зі співробітників виступати в якості спікера/тренера. Наприклад, у Pavlenko Legal Group проводяться внутрішні семінари, на яких колеги обмінюються досвідом, самостійно обирають цікаві для них теми для виступів. Кожен співробітник має персональний план особистісного розвитку, який він реалізує протягом року за сприяння керівництва компанії.

Кар'єрні можливості та самореалізація

Дозвольте співробітникам використовувати свої таланти і навички. Мотивований співробітник хоче зробити внесок у робочі процеси, що виходять за рамки його посадової інструкції, проявляє ініціативу та бере на себе відповідальність. Якщо працівник не матиме змоги використовувати нові можливості та братися за складні завдання, розпочнеться період стагнації, коли він застрягає на своїй посаді. Розпочніть з вивчення навичок, талантів та досвіду співробітників, а потім використайте це на благо компанії. Кар'єрні перспективи — це один з найпотужніших стимулів для людини залишатись у компанії. Це може бути нова посада або можливість брати участь у ключових проєктах, бути причетним до прийняття важливих рішень.

Розвиток через наставництво

На мою думку, це цікавий та ефективний підхід до зростання персоналу. З одного боку, це можливість для молодих правників перейняти досвід та знання старших. Неоціненними перевагами є робота в одному колективі, спільні цінності та проєкти, концентрація на перевагах для клієнтів та «фішках» компанії. З іншого боку, навчаючи колег, ми змушуємо власний мозок працювати ефективніше, дивимося на завдання під іншим кутом, поглиблюємо свою експертизу. Таким чином, це реверсивний шлях навчання персоналу.

Історії успіху та зворотній зв'язок

Дозвольте працівникові відчути, що його цінують. Висловлення подяки за добре виконану роботу, публічна похвала за успішний кейс — все це має велике значення. Компанії запроваджують системи бонусів та заохочують працювати на результат. Забезпечте управління якістю всередині компанії. Люди частіше залишають роботу через менеджерів та керівників, ніж через свої посадові обов'язки. Більшість бентежать нерозвинені комунікації між підлеглими і керівником, а також відсутність відгуків про продуктивність роботи.

Імідж та репутація

Імідж компанії та її репутація на ринку, в т. ч. як роботодавця, також допомагають утримувати кадри. Юристи віддають перевагу роботі в надійній компанії, яка сповідує власні цінності, піклується про співробітників та розвиває відносини з клієнтами. Розпочинаючи роботу в компанії, працівник стає носієм корпоративної культури.

Останнім часом привертають увагу проєкти у сфері корпоративної соціальної відповідальності та pro bono, участь у яких допомагає відчути свою соціальну значущість. Істотне значення мають і персональний піар юристів/адвокатів та формування їх іміджу в рамках бренду. Загалом працюйте над підвищенням нематеріальної зацікавленості співробітників — спеціалістів приваблюють робота в колективі однодумців, взаємодія з членами команди та зовнішнім світом, work & life balance, комфортне робоче середовище. Тож розвивайте навички командної роботи, використовуйте засоби гейміфікації, адже це має високу ефективність. Звісно, єднає співробітників і культура корпоративного відпочинку.

Отже, надати працівникові можливість вирости, а потім зберегти його для компанії надзвичайно важливо для успіху бізнесу. Це забезпечує впізнаваність бренду та залучення нових клієнтів, формує сприятливе середовище та підвищує продуктивність персоналу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати