26 червня 2017, 16:45

2017:найбільш затребувані практики в Україні

Опубліковано в №26 (576)

Анна Зоря
Анна Зоря «Arzinger» партнер

Ринок юридичних послуг – одна зі складових бізнесу, на яку, природно, впливає криза, і яка постійно потребує змін. Часи змінюються, і потреба у юридичних послугах змінюється разом з ними. Нічого дивного у цьому немає, оскільки будь-яка зміна прокладає шлях іншим змінам. Важливим є відчуття ринку і вміння швидко реагувати на нові тренди, що допомагає залучати клієнтів та надавати їм ті послуги, яких вони потребують. Вкрай важливим є вміння розвивати бізнес і генерувати нові проекти. Ринок професійних юридичних послуг – один з найбільш високо-конкурентних, тому варто завжди бути готовим до нових викликів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Створення нових практик – необхідна складова стратегії кожної юридичної фірми у довгостроковіперспективі. Це викликано попитом, забезпечує органічне зростання компанії і диверсифікацію її послуг. Наявність різних практик дає можливість досліджувати нові ринки і бути готовим до жорсткої конкурентної боротьби. Починаючи з 2016 р. юридичні компанії почали змінювати вектор діяльності і відкривати нові практики і напрямки.

Сьогодні дуже затребувана вузька спеціалізація юристів, оскільки такі юристи мають глибокі знання у конкретній сфері та цінуються як клієнтами, так і юридичними фірмами на вагу золота.

У 2017 р. основними є практики вирішення спорів, податкового права та податкових спорів, міжнародного податкового планування та інтелектуальної власності. У зв’язку з фінансовими труднощами багато підприємств консультуються щодо процедури банкрутства. Так, наша компанія, відповідаючи зростаючим потребам ринку, створила окрему практику банкрутства у рамках загальної практики вирішення спорів. Питання реструктуризації боргів також є досить актуальними на сьогоднішній день. Слід зазначити також зростання кількості практик по вирішенню кримінальних спорів. Це обумовлено тим, що будь-який бізнес знаходиться під пильною увагою контролюючих і правоохоронних органів, які часом діють непередбачуваним чином. Тому клієнти мають бути завжди юридично озброєні.

На наш погляд, практика M&A у2017 р. не буде найбільш затребуваною, оскільки бізнес знаходиться у стані очікування. Невизначеність економічної і політичної ситуації в Україні, жорсткість умов залучення кредитних ресурсів, пильне і недовірливе ставлення до українських компаній – далеко не повний перелік факторів, які впливають на вітчизняний стан ринку M&A. Однак не варто забувати, що невизначеність і ризик – основний шанс бізнесу. Хто все ж зважується на M&A транзакцію,той отримує бажане.

Україна завжди була привабливою для інвесторів з точки зору розвитку сільського господарства, тому орієнтація юридичних фірм на цей сегмент ринку є вкрай перспективною. Крім того, відновиться інтерес до енергетичного сектору і зросте – до харчової промисловості. Також очікується інтерес до банківського сектору і ринку телекомунікацій. Не можна не згадати про справжній бум в українській IT-галузі. Очікується,що практика IT у найближчий час стане лідером на ринку.

Цікавою тенденцією є те, що юридичні фірми готові надавати всебічну юридичну підтримку невеликим, але перспективним стартапам, які у майбутньому зможуть залучати такі юридичні фірми до більших проектів.

Не варто забувати, що ми живемо у суспільстві, де технології є дуже важливою частиною бізнесу, нашого повсякденного життя. Технологічний прогрес розвивається надзвичайно стрімко, що значно впливає і на роботу юристів. У найближчому майбутньому завдяки новітнім технологіям, серед яких big data, автоматизоване сортування документів, штучний інтелект, необхідність звертатися до юристів може зменшитися. І до цього варто бути готовим. Однак професія юриста не зникне ніколи. Зміниться лише якість послуг – клієнти будуть потребувати високоінтелектуальної юридичної допомоги.

Удосконалюватися означає змінюватися. Бути досконалим означає змінюватися постійно. Будьте досконалими та шукайте нові шляхи розвитку своїх юридичних фірм.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати