05 березня 2013, 12:39

З огляду на складність нового КПК, не можна було вводити в дію всі норми одночасно

На перший погляд, є новизна, а якщо вникнути глибше, то її немає

Опубліковано в №10 (352)

Олексій Баганець
Олексій Баганець «Баганець та партнери, АК» Почесний президент

Новий 2013 рік для працівників сфери кримінальної юстиції приніс досить багато змін, що здебільшого стосуються набрання чинності Кримінальним процесуальним кодексом. Це, у свою чергу, викликало неоднозначну реакцію осіб, які працюють у даному секторі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Дійсно, положення КПК містять багато норм, що для України є певною мірою революційними і поки що не мають достатньої практики застосування як адвокатами, так і слідчими, прокурорами та суддями.

Фоторепортаж

Фотопортрет, інтерв’ю із Олексієм Баганцем

Перші кроки українських правозахисників у застосуванні норм КПК на практиці показують недосконалі моменти, які бажано коригувати та приводити у відповідність до «ринкових» вимог. Вже на шпальтах деяких ЗМІ можна побачити заяви працівників правоохоронних органів про те, що відсутність такої стадії, як «порушення кримінальної справи», спричиняє певні труднощі для особового складу.

Звичайно, це лише перші місяці роботи нового КПК, проте для його вдосконалення потрібні будуть консультації з тими, хто працює з кримінальною юстицією щоденно.

Для обговорення новин процесуального законодавства «Юридична газета» звернулася до почесного президента адвокатської компанії «Баганець та партнери» Олексія Баганця.

 

Олексію Васильовичу, на Вашу думку, в якому стані перебуває українська адвокатура на сьогодні?

Я вважаю, що адвокатура, як і суспільство, не стоїть на місці, а розвивається. Інша справа – чи в правильному напрямку.

Чесно кажучи, прийняття нового Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» вселило деяку надію, тому що, як на мене, адвоката з невеликим адвокатським стажем, але з достатньо великим стажем правозастосовної практики, при порівнянні попереднього Закону України «Про адвокатуру» та нині чинного Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» останній є конкретнішим, навіть певною мірою демократичним, більш чітко виписує права, обов’язки та повноваження адвоката, у тому числі й у кримінальному судочинстві. 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати