02 квітня 2013, 14:43

Сьогодні вкрай необхідна модернізація законодавчої бази

Україна посіла четверте місце у світі за кількістю кібератак, що здійснювалися з українських серверів

Опубліковано в №14 (356)

Юрій Омельченко Керівник департаменту захисту інтелектуальної власності «Майкрософт Україна»

Проблема зростання рівня кіберзлочинності дедалі загострюється внаслідок розширення ІТ-галузі. І нормативне врегулювання цієї сфери не завжди встигає за розвитком технологій.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


З метою висвітлення окремих питань боротьби з кіберзлочинністю «Юридична газета» звернулася до керівника департаменту захисту інтелектуальної власності «Майскрософт Україна» Юрія Омельченка

 

 

На сьогодні досить поширене поняття «кіберзлочинність». Проте визначення цього явища чітко не закріплено в законодавстві. На Вашу думку, що варто розуміти під кіберзлочинністю?

Поняття кіберзлочинності поєднує в собі всі види злочинів, які здійснюються за допомогою комп’ютера і в мережі Інтернет. Нині зловмисники активно використовують піратське програмне забезпечення (далі – ПЗ) для отримання несанкціонованого доступу до ПК користувачів та їх особистої інформації. Адже персональні дані стали предметом торгівлі кіберзлочинців усього світу. Банківські рахунки, паролі та інша інформація можуть легко потрапити до рук зловмисників, якщо користувач встановив неліцензійні програми. Саме тому, що явище кіберзлочинності тісно пов’язане з використанням піратського ПЗ, наше основне завдання – вберегти користувачів від можливих ризиків.

Низка міжнародних нормативно-правових актів визнає, що наразі кіберзлочинність становить загрозу не лише на національному рівні окремих держав, зокрема України, а водночас є загрозою міжнародному порядку.

Сьогодні рівень піратства в Україні сягає 84%. Такий високий показник означає сприятливість середовища для розвитку кіберзлочинності, що викликає занепокоєність міжнародної спільноти.

Так, у своєму офіційному звіті Міжнародний Альянс Інтелектуальної Власності (IIPA) відзначає, що в Україні спостерігається надзвичайно високий рівень цифрового та фізичного піратства. Організація пропонує закріпити за країною статус Priority Foreign Country.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати