28 травня 2019, 15:51

«Останній рік став для нас роком трансформацій та експериментів»

Опубліковано в №21-22 (675-676)

Володимир Саєнко
Володимир Саєнко «Sayenko Kharenko» партнер
Михайло Харенко
Михайло Харенко «Sayenko Kharenko» партнер
Анна Трішичева
Анна Трішичева журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

Партнери Sayenko Kharenko Володимир Саєнко та Михайло Харенко розповіли «ЮГ» про справи та досягнення компанії за останній період, поділилися своїм ставленням до консолідації юридичного ринку та анонсували деякі зміни, які планують втілити у своїй фірмі


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Михайло Харенко

— Назвіть три головні досягнення Sayenko Kharenko за останній рік?

— Михайло Харенко: Головними досягненнями останнього року можна назвати нашу трансформацію з юридичного радника у бізнес-партнера для наших клієнтів. Ми перейшли у формат співпраці, коли вже не чекаємо, щоб клієнт прийшов до нас з проблемою. Наш рівень інноваційності та вміння нестандартно мислити дозволяють пропонувати клієнтам нові бізнес-рішення та продукти, спрямовані на розвиток і примноження, а не лише на збереження.

Друге досягнення — значне посилення нашої команди в податковій та IВ‑практиці, в IT‑сфері та енергетиці. Протягом останнього року до нас приєдналися нові члени команди: Світлана Мусієнко, яка очолила практику оподаткування; радник Марина Грицишина, експертиза якої дозволила значно посилити нашу галузеву команду з питань енергетики; визнаний лідер на ринку Ярослав Огнев'юк, який очолив практику IВ; радник Денис Крохмальов та юристи Тетяна Ющенко і Петро Шпакович ще більше посилили команду практики. До того ж ми активно розвивали таланти всередині фірми — до партнерського складу увійшли 7 наших колег, які росли та розвивалися разом з фірмою.

Третє досягнення — інноваційність стала частиною нашої корпоративної культури. Ми створили експериментальний проект Neworld Lab, щоб прогнозувати зміни та готуватися до нового світу. Ми дивимося не на локальний чи міжнародний юридичний ринок, а на глобальні тенденції у бізнесі та їх розвиток. Ми постійно експериментуємо з новими продуктами та сервісами, що дозволяє нам пропонувати клієнтам значно більше, ніж звичайні юридичні послуги.

Загалом, можна сміливо сказати, що останній рік став для нас роком трансформацій та експериментів. Ми погоджуємося з тим, що деякі експерименти можуть бути невдалими. Найголовніше — вчасно це зрозуміти та припинити експеримент, проаналізувати результати та зробити висновки, щоб наступна спроба була більш вдалою.

Окрім власних розробок, ми також підтримуємо партнерські проекти. Наприклад, сервіс Pravosud — система пошуку, аналізу та візуалізації судових рішень. До створення та тестування системи долучилися четверо наших експертів. Система шукає рішення починаючи з 2015 р. і до сьогодні. Оскільки пошук побудовано на основі технології машинного навчання, він набагато швидший та ефективніший ніж ЄДРСР. До того ж система пропонує багато додаткових метрик і сервісів для аналізу судової практики, суддів, оцінки ризиків та навіть прогнозування перебігу судових процесів.

— Кому належить ідея запровадити концепцію NewLaw? Наскільки успішною була її реалізація в сучасних реаліях юридичного бізнесу?

— М. Х.: Насамперед, NewLaw — це нестандартний та креативний підхід у роботі, це створення нових продуктів і пошук нових рішень. Отже, не зовсім правильно говорити, що у нас з'явилася ідея запровадити концепцію NewLaw. Спочатку ми почали працювати в новому для України форматі, а вже потім сформулювали назву нової концепції, в якій працювали протягом певного часу. Юридичний ринок завжди відчуває найменші зміни у бізнесі, державі та суспільстві. Щоб залишатися лідерами, потрібно не просто реагувати на ці зміни, а їх передбачати, готуватися самим та готувати своїх клієнтів до нових умов.

Володимир Саєнко— Яке Ваше ставлення до об'єднання юридичних компаній на нашому ринку, з огляду на ризики посилення конкуренції Вашій компанії?

— Володимир Саєнко: Ми з цікавістю спостерігаємо за розвитком ринку юридичних послуг та об'єднанням юридичних компаній. Складно зробити висновок про підвищення конкуренції, адже ринок і так висококонкурентний, а зменшення кількості гравців у певних сегментах може призвести до зменшення конкуренції. Загалом, розмір юридичної фірми не є вирішальним чинником її успіху. Інакше у нас вже були б юридичні фірми з тисячами юристів. Немає об'єктивної потреби у таких великих фірмах, якщо менші гравці можуть бути більш ефективними. Певні наші практики набагато сильніше відчувають конкуренцію з боку невеликих фірм, ніж з боку першої п'ятірки найбільших. У кожного своя стратегія побудови конкурентоздатної фірми.

— З Вашого досвіду, в чому запорука ефективного партнерства в юридичному бізнесі?

— М. Х.: Юридична фірма — це такий самий бізнес, як і будь-який інший. Тут працюють такі ж бізнес-закони і правила, як і всюди. Партнерство в юридичній фірмі — це, передусім, вміння ефективно вести бізнес у гармонії з іншими партнерами, злагоджена робота на спільний результат, виважені рішення та вміння завжди дійти консенсусу.

— Чого хоче клієнт‑2019 від юридичного консультанта?

— В. С.: Клієнт вже давно хоче максимально швидкого і фінансово ефективного вирішення своїх проблем та бізнес-завдань. Тобто очікування одержати «more for less» за останні 10 років лише зростає і змушує юристів шукати інноваційні способи організації своєї роботи, хоча нічого революційного ще ніхто не придумав. Водночас необхідні знання права, правильна організація процесу, дотримання етичних правил і технічні навички вже презюмуються та навіть не обговорюються. Однак найголовнішим очікуванням клієнта є перехід від ролі юриста-консультанта до ролі бізнес-партнера. Це передбачає глибоке розуміння бізнесу клієнта. Перекладання частини ризиків на юристів також стає логічним у цій парадигмі. Врешті-решт, клієнт хоче спілкуватися з юристом як з підприємцем, який мислить категоріями управління ризиком і може надавати готові бізнес-рішення або корисні поради, а не просто юридичні консультації.

— Яким Ви бачите подальший розвиток компанії Sayenko Kharenko?

— М. Х.: Ми вдало запустили процес масштабних трансформацій і не збираємося зупинятися. Ми плануємо створити спільноту юристів нового формату — юристів-підприємців нової формації, які розвиваючись разом і доповнюючи один одного, зможуть пропонувати найбільш ефективні рішення для завдань будь-якого рівня складності.

Також у планах надалі інвестувати у розвиток legaltech в Україні — це важлива складова нашої стратегії NewLaw. Забігаючи наперед, можу сказати, що дуже скоро ми плануємо запуск ще одного продукту, а також чекаємо на посилення команди Sayenko Kharenko.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати