Нерозуміння, здивування, скептицизм та інші подібні відчуття виникають у більшості громадян, зокрема юристів, при згадуванні поняття «спортивне право». Однак чи є правильним таке сприйняття вже давно не нового напрямку розгалуження загальновизнаного права?!
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Про особливості надання юридичних послуг у сфері спортивного права «Юридичній газеті» розповіла директор ЮК GLS Group Олександра Слатвицька
Пані Олександро, наскільки популярна сьогодні галузь спортивного права на юридичному ринку України?
Особливість спортивної діяльності полягає насамперед у забезпеченні комерційних відносин з дотриманням пріоритету соціального розвитку у сфері фізичної культури та спорту.
Популярність спортивного права на юридичному ринку України залежить від низки факторів.
По-перше, це зацікавленість населення і влади України в побудові та розвитку спортивної інфраструктури (починаючи від будівництва дитячих, шкільних майданчиків та закінчуючи відновленням доступних гімнастичних залів, басейнів тощо), яка невід’ємно пов’язана з необхідністю фізичного розвитку людей, насамперед дітей.
По-друге, фінансова зацікавленість суб’єктів спорту, зокрема професійних спортсменів, тренерів, суддів, спортивних клубів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю, центрів олімпійської підготовки та інших спортивних організацій у впорядкуванні та системному налагодженні власної діяльності.
По-третє, поширення інтересу засобів масової інформації до збільшення власного доходу внаслідок рекламування спортивних подій, окремих суб’єктів спорту тощо.
По-четверте, розвиток спонсорської діяльності господарськими товариствами як засіб маркетингу.
По-п’яте, підвищення рівня надання послуг медичної допомоги спортсменам, що позначається на правовому оформленні відносин між медичними установами та спортивними організаціями, клубами.
По-шосте, нерозривний зв’язок національного спорту з міжнародним спортом, що відображається в необхідності впровадження до національного та локального регулювання спортивної діяльності елементів міжнародної практики здійснення спортивної діяльності.
І нарешті, стабільний та впорядкований розвиток нормативного регулювання сталих галузей права, зокрема цивільного, господарського, адміністративного, трудового тощо.
Представлений перелік не є вичерпним і, зокрема, є умовним. Однак перелічені фактори безперечно впливають на розширення спектра надання юридичних послуг в Україні. Так, набагато частіше суб’єкти спорту почали звертатися по кваліфіковану юридичну допомогу, що позначилося на необхідності врегулювати спортивні правовідносини на теоретичному рівні, задля чого проводяться спеціальні зустрічі юристів різних профілів між собою та/або зі студентами, юридичні компанії проводять конференції, семінари, практикуми. Удосконалення, зокрема уніфікація загальних теоретичних положень спортивного права є запорукою сталого економічного розвитку країни через систематизацію діяльності у сфері фізичної культури та спорту.
Сьогодні юрист, який надає юридичні послуги у сфері фізичної культури та спорту, повинен розуміти специфіку спортивної діяльності, бути обізнаним з актуальними питаннями розвитку того чи іншого виду спорту, спортивними результатами того чи іншого спортсмена, клубу та достатньою мірою володіти практичними навиками реалізації регламентних норм певного виду спорту в поєднанні з практикою загальновживаних норм цивільного, трудового, адміністративного, господарського та інших галузей права. Коли клієнт звертається до юриста по допомогу в певному аспекті спортивної діяльності, він часто не усвідомлює обсяг знань та навиків, які необхідні юристу для вирішення того чи іншого питання, а отже, і не усвідомлює всю проблематику досягнення позитивного результату для нього.