21 січня 2014, 17:52

Ми могли б зробити ще більше, якби нам не заважали шляхом створення штучних проблем

Головним нашим досягненням вважаю вступ України до Міжнародного Союзу Нотаріату

Опубліковано в №01-02 (395-396)

Людмила Павлова
Людмила Павлова Президент Української нотаріальної палати

У жовтні 2013 року делегація українських нотаріусів взяла участь у XXVII Міжнародному Конгресі Міжнародного Союзу Нотаріату (далі – МСЛН), що проходив у м. Лімі (Перу). На Конгресі Асамблеєю нотаріатів – членів МСЛН було ухвалено рішення про прийняття України до лав Міжнародного Союзу Нотаріату. Україну на цьому зібрані представляли 15 нотаріусів з різних регіонів країни.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Вітаючи українських нотаріусів, президент МСЛН пан Жан­Поль Декор акцентував на позитивних результатах реформування вітчизняного інституту нотаріату та наголосив на відповідності цих реформ вимогам латинського нотаріату. Серед іншого, зі вступом до цієї організації український нотаріат та НПУ як орган професійного самоврядування набувають статусу суб’єкта міжнародних відносин.

Про інші можливості, які відкрилися сьогодні перед українськими нотаріусами після вступу до цієї поважної організації, представленої, зокрема, в Раді Європи та Європарламенті, Комісії європейських співтовариств, Організації Об’єднаних Націй, Світовій організації торгівлі, Міжнародному Союзі адвокатів, Міжнародній Асоціації суддів читачам «Юридичної газети» розповідає Президент Нотаріальної палати України Людмила Павлова.

 

Людмило Миколаївно, розкажіть, будь ласка, про участь делегації українських нотаріусів у ХХVII Міжнародному Конгресі Міжнародного Союзу Нотаріату, на якому було ухвалено рішення про прийняття України до лав Міжнародного Союзу Нотаріату?

Так, справді, 9 жовтня 2013 року відбулася подія, на яку нотаріат України очікував упродовж останніх 20 років, і не просто очікував, а наполегливо працював і добивався своєї мети. Саме цього дня на засіданні XXVII Конгресу МСЛН, який відбувався в м. Лімі (Перу), Україну було прийнято до лав цієї організації, що об’єднує нотаріальні спільноти 86 країн світу.

Делегація українських нотаріусів з різних регіонів країни гідно представила наш нотаріат у цьому Конгресі, а реформи, що відбулися в галузі нотаріату України, були високо оцінені учасниками Конгресу та керівництвом МСЛН. Враження від урочистої процедури прийняття до цієї організації хвилюватимуть кожного члена делегації, напевно, ще довго. Адже в урочисті хвилини, коли делегація України під прапором нашої держави та в супроводі Державного Гімну прямувала до президії Конгресу, увесь зал – понад півтори тисячі делегатів – піднявся і оплесками вітав нас. Такі моменти не забуваються.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати